Julija Latõnina

Allikas: Vikipeedia
Julija Latõnina
Latynina Yulia.jpg
Sünniaeg 16. juuni 1966

Julija Leonidovna Latõnina (Юлия Леонидовна Латынина; sündinud 16. juunil 1966 Moskvas) on Venemaa ajakirjanik ja kirjanik, kes on tuntud oma opositsiooni poolest Putini administratsioonile.

Tema isa, Leonid Aleksandrovitš Latõnin (Леонид Александрович Латынин), sündis Ivanovo oblastis Privolžski linnas, on vene luuletaja ja kirjanik. Leonid Latõnin töötas kirjastuses Hudožestvennaja literatura (1962–1974), Moskva raadio hispaaniakeelsete saadete toimetuses ja hiljem ajakirja Junost poeesia osakonnas. Julija Latõnina ema, Alla Nikolajevna Latõnina (Алла Николаевна Латынина), on kirjanduskriitik ja ajakirjanik.

Lõpetas 1988 Gorki-nimelise Kirjandusinstituudi. Filoloogia teaduste kandidaat (1992).

Ta töötab ajalehes Novaja Gazeta, teeb raadiojaamas Ehho Moskvõ ja telekanalil RTVi saatesarja "Kod Dostupa" ning on veebiväljannete Ježednevnõi Žurnal ja Gazeta.ru kolumnist. Samuti on ta kirjutanud hulgaliselt romaane.

2008. aastal pälvis Latõnina vabaduse kaitsmise eest USA välisministeeriumi auhinna Freedom Defenders Award. Samuti on ta saanud Maria Grazia Cutuli nimelise uuriva ajakirjanduse preemia Itaalia väljaandelt Corriere della Sera.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]