José Eduardo dos Santos

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
José Eduardo dos Santos
José Eduardo dos Santos 2.jpg
Sündinud 28. august 1942 (vanus 79)
Lapsed José Filomeno dos Santos
Autasud Austuse orden, Order of Agostinho Neto, Grand Collar of the Military Order of Saint James of the Sword, Order of the Companions of O. R. Tambo, José Martí orden, Grand Collar of the Order of Prince Henry, Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli audoktor
Allkiri
José Eduardo dos Santos signature.jpg

José Eduardo dos Santos (sündinud 28. augustil 1942 Luandas (Angola)) oli Angola president aastatel 19792017. Ta astus ametisse Angola esimese presidendi Agostinho Neto järel.

Mitmeparteilistel valimistel 1992 sai ta suure osa häältest, kuigi mitte enamust. Et UNITA juht Jonas Savimbi loobus konkureerimisest, sai dos Santosest formaalselt presidendi kohusetäitja.

2001. aastal ta teatas, et kui järgmiste presidendivalimiste ajaks on saavutatud rahu, astub ta kõrvale. Ent detsembris 2003 valiti ta tagasi MPLA juhiks ning arvatakse, et ta kandideerib järgmistel presidendivalimistel. 2006. aastal teatas ta, et need toimuvad 2010. aastal.

José Eduardo dos Santos on olnud kolm korda abielus ja neist abieludest on sündinud kuus last. Tema esimene naine oli pärit Aserbaidžaanist.

Tütar esimesest abielust Isabel dos Santos on suurinvestor, kes investeerib tänu soodsatele tehingutele riigiga kogutud varandust.

Eelnev:
Agostinho Neto
Angola president
19792017
Järgnev:
João Lourenço