Jolanta Tambor

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jolanta Tambor konverentsil "Sileesia keel - kas alles murre või juba keel?" ("Śląsko Godka – jeszcze gwara czy jednak już język?") 2008. aastal Sileesia Ülikoolis Katowices

Jolanta Tambor (sündinud 1958) on Poola sileesia päritolu keeleteadlane, lingvistikaprofessor Sileesia Ülikoolis Katowices.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

1977–1981 õppis Tambor poola filoloogiat Sileesia Ülikoolis Katowices. 1988. aastal kaitses ta doktorikraadi väitekirjaga poola keelest teadusulmes. Ta habiliteerus samas 2006. aastal väitekirjaga "Ülemsileeslaste keel, nende keeleline ja etniline teadlikkus". 2015. aastal sai ta professoriks[1].

1982. aastast töötab ta Sileesis Ülikoolis, algselt poola keele ajaloo osakonnas, hiljem pragmaatilise keeleteaduse osakonnas ning dotsendina poola keele instituudis. Ühtlasi on ta Sileesia Ülikooli poola keele ja kultuuri kooli direktor. Teadustöös tegeleb ta eelkõige polonistikaga.

Enne presidendivalimisi 2010. ja 2015. aastal kuulus Jolanta Tambor Bronisław Komorowski toetuskomiteesse[2][3]. 2010. aastal pälvis ta Poola Kuldse Teeneteristi (Złoty Krzyż Zasługi)[4].

2011. aastal määras Sileesia vojevood Zygmunt Łukaszczyk Jolanta Tambori rahvuslike ja etniliste vähemuste komisjoni täievoliliseks liikmeks[5].

Publikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]