John Hancock Center

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
John Hancock Center

John Hancock Center on 344 m kõrgune 100-korruseline pilvelõhkuja Chicagos.

Hoone aadress on 875 North Michigan Avenue, 175 East Delaware Place.

Hoone valmis aastatel 19651969. Valmimise ajal oli ta USA kõrgeim hoone väljaspool New Yorki. Seda oli ta 3 aastat, kuni 1972 valmis Chicagos Aon Center. Tema kõrgus on maapinnast ülemise korruseni 329 m, katuseni 344 m ja katusele paigaldatud antennide tipuni 457 m.

Aon Center on John Hancock Buildingit kõrgem, ehkki tal on korruseid vähem, ainult 92. Praegu on John Hancock Building USA kõrguselt kuues hoone. Temast kõrgemad on Willis Tower, Empire State Building, Bank of America Tower, Trump Tower Chicago ja Aon Center. Kui kõrgust arvestada katuseantennide kõrgeima tipuni, on ta maailma kõrguselt viies hoone: temast kõrgemad on Burj Khalifa, Willis Tower, Shanghai World Financial Center ja Taipei 101.

Materjalina on kasutatud klaasi ja terast.

Hoones on elu- ja bürooruumid. 95. korrusel asub restoran ja 94. korrusel vaateplatvorm. 44. korrusel asub Ameerika maapinnast kõrgeimal asuv siseujula. Liftiga saab sõita maapinnalt 95. korrusele, kusjuures lift suudab arendada kiirust kuni 33 km/h.

Kasulikku pinda on 260 126 m². Hoones on seitsesada korterit. Üksnes Chicago Trump Toweris ja Burj Khalifas leidub maapinnast veel kõrgemal asuvaid kortereid.

Iga aasta veebruari viimasel pühapäeval korraldatakse võidujooks John Hancock Centeri välisuksest Michigani avenüül 95. korrusele. 2008. aastal püstitati rekordiks 9 minutit ja 38 sekundit.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]