Johan Liiva

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Johan Liiva (2006)

Johan Patrik Mattias Liiva (ka Johan Axelsson; sündinud 18. novembril 1970 Helsingborgis) on eesti päritolu Rootsi heavy metal laulja.

Liiva vanaisa oli Elmar Liiva, paadipõgenik Eestist. Tema ema sünnitas ta enne abiellumist tema bioloogilise isaga. 1983. aastal nad siiski abiellusid ja nii pidi ka Johan Liiva võtma enda perekonnanimeks Johan Axelsson. 18-aastaselt vahetas ta oma perekonnanime tagasi, sest oli sellega rohkem harjunud ja pealegi oli tema eestlasest vanaisa olnud talle rohkem isa eest kui tema bioloogiline isa.

1988 ta koos oma lapsepõlvesõbra Michael Amottiga oma esimese bändi Carnage, seejärel oli laulja ja kitarristina erinevates bändides, kuni ta 1996. koos Amottiga rajas bändi Arch Enemy. Seal oli ta laulja kuni 2000. aastani, mil bänd endale uue vokalisti Angela Gossowi otsis. Hiljem on ta tegutsenud peamiselt bändi Hearse lauljana.

2004 antud usutluses nimetas Liiva oma parimaks plaadiks Arch Enemy debüütplaati "Black Earth" (1996), aga parimaks lauluks Furbowli "Dead and Gone". Oma bändi Hoarse suurimaks mõjutajaks nimetas ta Kim Wilde'i.[1]

14. oktoobril 2015 abiellus Liiva Ukrainas Ukrainast pärit Alexandra Adleriga.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Heart of Steel: intervjuu Johan Liivaga Vaadatud 20. septembril 2021

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]