Jennifer Heil

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jennifier Heil (4).jpg
Olympic flag.svg
Kuld 2006 küngaslaskumine
Hõbe 2010 küngaslaskumine
Continents.svg
Kuld 2005 paarisküngaslaskumine
Kuld 2007 paarisküngaslaskumine
Hõbe 2007 küngaslaskumine
Hõbe 2009 küngaslaskumine

Jennifer Heil (sündinud 11. aprillil 1983 Alberta provintsis Spruce Grove'is) on Kanada vigursuusataja, olümpiavõitja.

Olümpiadebüüdi tegi Heil 2002 USA-s Salt Lake Citys. Ta lõpetas küngaslaskumise 4. kohaga, kaotades olümpiamedali sajandiku punktiga.

2003. aasta hooaeg jäi tal vigastuse tõttu vahele, kuid kolmel järgmisel aastal võitis ta küngaslaskumises maailma karika. 2005 tuli ta Soomes Kuusamos maailmameistriks paarisküngaslaskumises, mis ei kuulu olümpiamängude kavva.

2006. aasta taliolümpiamängudel Itaalias Torinos võitis Heil Kanada esimese olümpiakulla esimesel täispikal võistluspäeval.

2007 tuli ta Itaalias Madonna di Campiglios peetud maailmameistrivõistlustel küngaslaskumises oma kaasmaalase Kristi Richardsi järel teiseks ja paarisküngaslaskumises maailmameistriks. 2009 saavutas ta Jaapanis Inawashiros küngaslaskumises Aiko Uemura järel hõbemedali. Vahepealse, 2008. aasta hooaja jättis ta põlvevigastuse tõttu vahele.

Jennifer Heil valmistus 2010. aasta taliolümpiamängudeks ulatusliku eksperimentaalse treeninguprogrammi alusel. Ta töötas iga päev koos Kanada juhtivate spordipsühholoogide, jõutreeneri ja spordiarstiga. Lisaks elas ta koos oma isikliku treeneri Dominick Gauthier'ga. See programm, mille nimi oli B2ten, hõlmas 20 sportlast 13 spordialalt.

Enne kodumaal Vancouveris toimunud olümpiat oli Heil võitnud 4 viimast MK-etappi, kus ta osalenud oli, ja tõusnud tiitlikaitsjana peafavoriidiks. Kuna küngaslaskumine toimus olümpiamängude esimesel võistluspäeval, oli tal edu korral võimalik tulla esimeseks kanadalaseks, kes kodus peetud olümpiamängudel kulla võitnud (1976. aasta suveolümpiamängudel jäi Kanada kuldmedalita). Ühtlasi oli tal võimalik tulla esimeseks vigursuusatajaks, kes olümpiavõitu kaitsnud. Heili sõitu vaatas televisiooni vahendusel 8 miljonit kanadalast.

Kvalifikatsiooni lõpetas ta USA sportlase Hannah Kearney järel teisena (Richards oli 4. ja Uemura 5.) Finaalis sõideti kvalifikatsiooni tulemuste pööratud paremusjärjestuse põhjal, Heil eelviimasena. Ta tõusis liidriks, kuid Kearney suutis veelgi parema tulemuse välja sõita ja ise võita. Uemura tõusis 4. kohale, Richards katkestas.

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Olympic rings with transparent rims.svg Olümpiamängudel[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Jennifer Heil on 165 cm pikk ja kaalub 55 kg.

Ta õpib McGilli ülikooli haldusjuhtimisteaduskonnas ning loodab pärast õpingute lõpetamist asuda tööle juveelide kujundamise alal.

Ta tegutseb ka heategevuse alal. Pärast Vancouveri olümpiat annetas ta 25 000 dollarit rahvusvahelisele organisatsioonile Because I am a Girl, mis aitab tüdrukuid vaesusest välja ja suurendab tüdrukute õigusi.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]