Jérôme Boateng

Allikas: Vikipeedia
Jérôme Boateng (2017)

Jérôme Agyenim Boateng (sündinud 3. septembril 1988 Berliinis) on Saksamaa jalgpallur.

Ta mängib kaitsjana Prantsusmaa kõrgliiga klubis Lyoni Olympique ja Saksamaa jalgpallikoondises. Tegu on mitmekülgse kaitsjaga, kes saab mängida nii keskkaitses kui ka paremal äärekaitses.

Boatengi isa on pärit Ghanast ja ema on sakslanna. Tema vanem vend Kevin-Prince on esindanud Ghana jalgpallikoondist.

Ta alustas klubikarjääri Herthas, debüteerides Saksamaa kõrgliigas hooajal 2006–07. Aastatel 2007–2010 mängis ta Saksamaa kõrgliiga klubis Hamburger SV, 2010–2011 Inglismaa kõrgliiga klubis Manchester City ja 2011–2021 Saksamaa kõrgliiga klubis Müncheni Bayern.

2016. aastal valiti ta Saksamaa aasta jalgpalluriks.

Koondisekarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Ta kuulus Saksamaa noortekoondisse, kellega tuldi 2007. aasta alla 19-aastaste Euroopa meistrivõistlustel kolmandaks. 2009. aastal tuli ta Saksamaa noortekoondisega alla 21-aastaste Euroopa meistriks.

Debüüdi Saksamaa rahvuskoondises tegi Boateng 10. oktoobril 2009 mängus Venemaa vastu.

Esimese ja seni ainsa värava on ta rahvuskoondises löönud 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinaalis 26. juunil Slovakkiale. Ta valiti lisaks turniiri sümboolsesse koosseisu.

2010. aasta maailmameistrivõistlustel võitis ta Saksamaa koondisega pronksmedali. 23. juunil toimunud viimases alagrupimängus Ghanaga mängis vastasmeeskonnas tema vend Kevin-Prince – see oli esimene kord jalgpalli maailmameistrivõistluste ajaloos, kui kaks venda mängisid ühes mängus vastasmeeskondades.

2014. aasta maailmameistrivõistlustel tuli ta Saksamaa koondisega maailmameistriks. Boateng kuulus algkoosseisu kõigis mängudes.

2018. aasta maailmameistri võistlustel sai Boateng punase kaardi Rootsi vastu (82 minut) mis keelas täielikult ära järgmistes mängudes osalemise.

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Klubid[muuda | muuda lähteteksti]

Manchester City
Müncheni Bayern

Rahvuskoondis[muuda | muuda lähteteksti]

Saksamaa

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]