Ivan Makarov

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel on Eesti ajakirjaniku kohta; teiste samanimeliste kohta vaata artiklit Ivan Makarov (täpsustus)

Ivan Makarov (2020)

Ivan Makarov (sündinud 15. oktoobril 1957 Tartus) on Eesti ajakirjanik ja muusik, 2020. aasta veebruarist rahvastikuministri kommunikatsiooninõunik.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Makarov lõpetas 1979. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia kalakasvatuse erialal. Pärast ülikooli töötas ta Läänemere kalamajanduse teadusliku uurimise instituudis nooremteadurina ja Õhtulehes tõlgi ja toimetajana.[1]

Ta on töötanud Eesti Raadios (edaspidi ERR-is) 1992. aastast kuni 2020. aasta maini Raadio 4 vastutava toimetajana, juhtinud kümme aastat selle venekeelse raadiokanali reklaamiosakonda, olles ühtlasi ka clipmaker, teinud 20 aastat Raadio 4-s igapäevast Balti infosaadet "Raadius", 28 aastat öömuusika programmi ja 25 aastat hommikuprogramme, viimastel aastatel oli info- ja poliitiliste nädalasaadete "Subbotitsa" (Субботица) ja "Nedelitsa" (Неделица) juht. Makarov on teinud Vikerraadios "Keskööprogrammi" ja iganädalast vene meediaväljaannete ülevaadet, mis asendus hiljem iganädalase kommentaariga. Makarov on teinud Raadio 2-s ka muusikasaadet "Estrada".

Ta on olnud Postimehe kolumnist.

2020. aasta veebruarist töötab ta rahvastikuminister Riina Solmani kommunikatsiooninõunikuna. Alates 2020. aasta aprillist on ta ka portaali Objektiiv kolumnist.

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Makarov andis välja ansambli Ruja üleliidulise vinüülplaadi "Pust budet vsjo". Ta on kirjutanud umbes 150 venekeelset ja sadakond eestikeelset lauluteksti.[1] Laule tema tekstidele esitasid Urmas Alender, Peeter (Pepe) Saar, Hillar Norralt, Indrek Patte, Mihkel Van, Tanel Padar, Jüri Homenja, Jaan Elgula, Mati Nuude, Estin, Erich Krieger, Tajo Kadajas, Hendrik Sal-Saller, Anne Veski, Uku Suviste, Ruja, Vanemõde, Data, Justament, Sunshine Company, 4 tankisti ja Rebane, Meie Mees, Hovery Covery, Triana Park jpt.

Laulukirjutajana ja Ivanhoe solistina on ta andnud välja 4 sooloalbumit: kaks üleliidulise tiraažiga LP-d "Ozjora" (Melodija 1981) ja "Nomen nescio. Sine loco" (Melodija 1981), venekeelse helikasseti "Tšornõi angel" (Forte 1994) ning eestikeelse CD "Pojale" (Raadius).

2019. aasta novembris ilmus Makarovi raamat "Venelane Eestimaal".

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on filosoofide Mihhail Makarovi ja Aleksandra Gorjatšova poeg.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]