Itella SmartPOST

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Itella smartpost on Itella Estonia OÜle kuuluv kaubamärk, mis varasemaalt kuulus Cleveronile nimega Smartpost. Itella Estonia on Soome ettevõtte Posti Group Eestis tegutsev haruettevõte[1], mis pakub kaupade ja informatsioonivoogude korraldamise lahendusi, sealhulgas iseteeninduslike pakiautomaatide teenust[2].

Ettevõte toimetab klientidele kohale peamiselt internetikaubamajadest ja postimüügikataloogidest tellitud kaupa, kuid transpordib ka muid asutuste või eraisikute saadetisi. Pakke saab saata nii Eesti piires, Soome kui ka mujale välismaale.[2]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

SmartPOST loodi Eesti ettevõttena, mis hakkas 2007. aastal pakiautomaate kui toona uut logistikaideed välja töötama. Ettevõtte iseteeninduslik pakiautomaatide võrk avati Eestis 2009. aastal.[2]

Eestis edukalt käivitunud pakiautomaatide võrgustik äratas huvi Soome postiettevõttes Itella. 2010. aastal sai SmartPOSTist äritehingu tulemusel Itella SmartPOST ning kaubamärk laienes Soome.

Itella smartpost on Eesti vanim ja tuntuim iseteeninduslike pakiautomaatide bränd. Meie missioon on muuta pakkide saatmine ja kättesaamine inimestele võimalikult kiireks ja mugavaks.

Itella smartpost tegeleb internetikaubamajade ja postimüügikataloogide klientidele tellitud kaupade kohaletoimetamisega, lisaks on meie iseteeninduslike pakiautomaatide abil võimalik saata pakke kõikjale Eestis, aga ka Soomes ja mujal Euroopas.

Smartposti pakiautomaatide väljatöötamine algas 2007. aastal. Kaks aastat hiljem, 2009. aastal avasime iseteeninduslike pakiautomaatide võrgu. Pakiautomaatide asukohtadeks valisime üle Eesti asuvad kaubanduskeskused, et sobituda mugavalt inimeste igapäevastesse käikudesse.

2010. aasta tõi meile suure arenguhüppe – Eestis edukalt käivitunud pakiautomaatide võrgustik äratas huvi Soome postiettevõttes Itella. Smartpostist sai tehingu tulemusel Itella smartpost ning kaubamärk laienes Soome.[1]

Tänapäev[muuda | muuda lähteteksti]

Itella Estonia on Soome Posti Gruppi kuuluv rahvusvaheline logistikaettevõte.

Oleme üks regiooni suurimaid logistikaettevõtteid ning tegutseme klientide jaoks aina enam ühtse ettevõttena. Pakume äriklientidele maantee-, mere- ja lennutransporti ning laologistika täisteenust, kuller- ja ekspressveoteenust ning pakiautomaadi teenust.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]