Indrek Jürgenson

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Indrek Jürgenson (sündinud 31. märtsil 1976 Tarvastus) on tippjuht.

Indrek Jürgenson õppis Pärnu Koidula Gümnaasiumis keemia/bioloogia kallakuga klassis ja osales olümpiaadidel.

1994. aastast õppis Indrek Jürgenson Tallinna Pedagoogikaülikoolis füüsika/informaatika eriala. Ülikooli kõrvalt töötas ta Nõmme Noortemajas arvutiringi juhendajana, kus õpetas noortele nii programmeerimise aluseid kui ka muid IT-alaseid teadmisi. 1995. aastal oli ka ETK Agros IT-insener ja 1996. aastast Eesti Telefoni arvutiadministraator. Jürgenson on end täiendanud ka Estonian Business Schoolis IT-juhtimise erialal. Ta sai Eesti Telefonis geoinfosüsteemide koordinaatoriks ja koos akadeemik Jüri Lippusega koostas 2001. aastal Eesti geodeesiastandardi.

2001. aastast töötas Jürgenson kaks aastat Londonis, kus aitas Eurofone'il äritegevust laieneda.

2003. aastast töötas Tallinnas Olympic Casinos IT-juhina, kus tuli tegelda nii igapäevase IT-süsteemide tööshoidmise kui ka ettevõtte laiendamisega. 2008. aastaks oli väikesest Eesti ettevõttest saanud rahvusvaheline 136 kasiinoga kett, mis tegutses 8 riigis (Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Valgevenes, Rumeenias, Slovakkias, Ukrainas).

2009. aasta majanduskriisi ajal sai temast Olympic Entertainment Groupi juhatuse esimees.

2010. aastal lisaks Olympic Entertainment Groupi juhtimisele käivitas Indrek Jürgenson ka Eesti esimese ametliku online-kasiino, mille kaubamärgiks oli Olympic-Online, ning asus ka seda juhtima. 2009. aastal täiendas Indrek Jürgenson oma USA-s Nevada Ülikoolis. 2012. juulis lahkus Indrek Jürgenson Olympic Entertainment Groupist.

2013. aasta märtsist töötas ta tarkvaraettevõttes Helmes, kus oli ärisuuna juhi ja partner 4 aastat.

2017. aasta märtsist töötab Indrek Jürgenson Cleveron AS-is tarkvaraarenduse osakonna juhatajana.

Indrek Jürgenson kuulub 2019. aastast ka AS-i Wavecom nõukogusse.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]