Indrek Ibrus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Indrek Ibrus (sündinud 23. oktoobril 1974[1]) on eesti meediauurija ja semiootik.

Indrek Ibrus Eesti filosoofia aastakonverentsil 11. mail 2017

Ametlilt meediainnovatsiooni professor Tallinna Ülikooli (TLÜ) Balti Filmi, Meedia Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudis (BFM). Juhib samas ka TLÜ Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkeskust (MEDIT) ning BFMi doktoriõppekava "Audiovisuaalkunstid ja meediauuringud".

Oli 2004. aastal üks BFMi asutajatest.

Tema 2010. aastal London School of Economics and Political Science'is (LSE) kaitstud doktoritöö teema oli "Uute meediavormide evolutsioonidünaamika: Avatud mobiilse veebi juhtum" ("Evolutionary Dynamics of New Media Forms: The Case of the Open Mobile Web").

On avaldanud hulga teadusartikleid mobiilse veebi arengust, rist- ja transmeediast, meedia innovatsioonist, meedia semiootikast, meediapoliitikast, kultuuri digiteerimisest, metaandmetest ning kultuuri andmekogude juhtimisest. Kahasse John Hartley ja Maarja Ojamaaga on kirjutanud raamatu "On the Digital Semiosphere: Culture, Media and Science for the Anthropocene" (Bloomsbury, 2020). Lisaks on toimetanud raamatu "Emergence of Crosss-Innovation Systems: Audiovisual Industries Co-innovating with Education, Health Care and Tourism" (Emerald, 2019) ning koos Carlos A. Scolariga antoloogia "Crossmedia Innovations: Texts, Markets, Institutions" (Peter Lang, 2012).

On teadusajakirja Baltic Screen Media Review üks toimetajatest.

Eesti Üliõpilaste Seltsi vilistlane.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

  • 2010 – I preemia Eesti Vabariigi üliõpilaste teadustööde konkursil ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas doktoriõppe üliõpilaste astmes
  • 2012 – Semiootiline Jälg

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]