Indrek Galetin

Allikas: Vikipeedia
Indrek Galetin
[[Pilt:
Indrek Galetin
|220px| ]]
Fotograaf Indrek Galetin
Sünniaeg 24. oktoober 1987 (30-aastane)
Sünnikoht Tartu
Rahvus eestlane
Amet fotograaf
Töökoht vabakutseline
Suundumus moe-, portree- ja reklaamifoto
Õppinud Londoni Lõuna panga Ülikool
Tehnika Phase One, Hasselblad
Kodulehekülg www.indrekgaletin.co.uk

Indrek Galetin (sündinud 24. oktoobril 1987 Tartus) on eesti fotograaf.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Haridusteed alustas Galetin Juhan Liivi nim. Alatskivi Keskkoolis. Pärast Tallinnasse elama asumist, 1997. aastal, jätkas ta õpinguid Mustamäe 49. keskkoolis. Mõni aasta hiljem astus ta Tallinna Kunstigümnaasiumi restaureerimise eriklassi, mille lõpetas 2007. aasta juunis.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist asus Galetin õppima Akadeemia Nordi turunduse ja reklaami erialale. 2007. aasta detsembris katkestas ta õpingud.

2005. aasta juunist kuni 2009. aasta lõpuni tegutses Galetin vabakutselise fotograafina.

2010. aasta algusest elab ja töötab Galetin Inglismaal ning on tegev portree-, reklaam- ja moefoto valdkondades.

2017. aastal sai Galetin bakalaureusediplomi Londoni Lõuna panga Ülikoolist (Londoni South Bank University).

Fotograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Fotograafiaalane huvi tekkis Galetinil juba varakult, kuna tema vanaema Helmi oli harrastusfotograaf. Esimese fotoaparaadi sai Galetin juba teismeeas ja võimalik, et just vanaema suunas teda fotograafiaga tegelema, andes esimesi fotoalaseid nippe ja raamatuid.

2003. aasta kevadel asutas Galetin koos teiste huvilistega OGAE Estonia Eesti Eurovisiooni Fännklubi, kujundas klubi kodulehekülje ja tegi selle tarbeks ka fotosid. Sellest ajast tegutseb Galetin fotograafiavallas.

2005. aasta novembris täiendas Galetin end EestiFoto kooli korraldatud fotokursuse programmi raames, kus Viktor Koshkin, Kaupo Kikkas, Aivar Pihelgas, Urmas Ääro, Enno Rätsep ja Urmas Tartes õpetasid igapäevasel pildistamisel vajaminevaid oskusi.

2005. aasta kevadest kuni 2007. aasta lõpuni töötas Galetin meelelahutusajakirjas Just! nii fotograafi kui ka ajakirjanikuna.

2006. aasta novembris läbis Galetin EestiFoto kooli stuudiofoto lühikursuse programmi.

Galetin on teinud koostööd Eesti muusika produktsiooni- ja marketingifirmaga Moonwalk.

Galetin on aastaid kuulsusi pildistanud ja tema äratuntavad põhimotiivid on glamuur, fantaasia, paljas ihu, armastus, kaos ja kõmu.[1] 2015. aasta lõpusirgel ilmusid tema tööd mainekas Briti ajakirjas Notion[2] ja Itaalia Vogue'i veebisaidil www.vogue.it.[3][4]

Eurovisioon[muuda | muuda lähteteksti]

Galetin on Eurovisiooni kohapeal jälginud 2002. aastast, mil lauluvõistlus toimus Tallinnas.

2007. aasta detsembris tehti Galetinile ettepanek sõita laste Eurovisiooni lauluvõistlusele Hollandisse. Pool aastat hiljem kutsuti teda pildistama juba suurt Eurovisiooni võistlust.

Detsember 2007 – mai 2010. oli Galetin Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) poolt määratud Eurovisiooni lauluvõistluse ja Laste Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf. EBU heaks töötas ta hooajaliselt.

Ametlik fotograaf:

Tuntus[muuda | muuda lähteteksti]

Galetin on tuntud oma intrigeerivate ja paljastavate fotonäituste ning otsekoheste ja julgete tööde poolest. Meedia poolt on Galetin tituleeritud staarfotograafiks, kuigi ise ta seda tiitlit heaks ei kiida.

Näitused[muuda | muuda lähteteksti]

Heategevuslik fotonäitus "Amour – Vahet pole". Fotol: Rolf & Charlene
  • 2007 – "Mari-Leen"
  • 2007 – "Eludraama"[5]
  • 2008 – "Amour – Vahet pole"[6]
  • 2009 – "Eurovisiooni parimad hetked 2008"
  • 2009 – "Amour – Lemmikloomade eri"[7]

"Eludraama"[muuda | muuda lähteteksti]

Indrek Galetini, Artur Sadovski ning moekunstnik Marin Sildi koostööna valminud fotonäituse "Eludraama" esmaesitlus toimus 2007. aasta juulis klubis Astoria Palace. Alates sama aasta augustist oli näitus üleval Eesti Rahvusraamatukogu viiendal korrusel, kus eksponeeriti 24 fotot.

Näituse läbivaks ideeks oli kujutada inimesi ükskõiksetena ja rahulolevatena. Jättes tagajärjed tagaplaanile, naudivad nad meeldivat seltskonda ühes meelemürkide ja hasartmängudega, aimamata, mida kontrollimatu käitumine ja piiride mittetajumine võib endaga kaasa tuua.

"Amour – Vahet pole"[muuda | muuda lähteteksti]

2008. aasta veebruaris avas Galetin Lounge Stereos fotonäituse "Amour – Vahet pole", kus mustvalgetel aktifotodel poseerivad erineva orientatsiooniga kuulsad ja vähemkuulsad eestlased. Õilsa eesmärgi nimel oli end lahti riietanud näiteks lauljatar Mari-Leen Kaselaan koos hollandlasest elukaaslase Sietsega, eurolaulik Rolf Roosalu, kes poseeris MTV reporteri Charlene Rennitiga, Vanilla Ninja liikmed Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis, stilist Karolin Kuusik, endine Suntribe´i liige ja modell Daana Ots, Beatrice, Anu Saagim, Manhunt 2007 võitja Risto Kask, Missi-Margit, Baari-Madis, ajakirja Just! reporter ja saate "Mis toimub?" juht Leemet Prits jpt.

Näituse teemaks valis Galetin armastuse ja palju kõneainet tekitanud hetero- ja homoseksuaalsuse võrdsuse. Näituse sõnumiks oli, et pole vahet, kelle vahel on armastus. Kas see on siis mehe ja naise, kahe mehe või hoopis naiste vahel.

Kuu aega pärast näituse avamist pandi kõik fotod keskkonnas Osta.ee heategevuslikule netioksjonile, mille ametlik lõpetamine toimus 26. märtsil. Oksjoni müügitulu, 123 000 krooni, annetas Galetin MTÜ AIDSi Ennetuskeskusele. Hiljem kolis fotonäitus Sauna tänaval asuvasse geiklubisse Angel.

"Eurovisiooni parimad hetked 2008"[muuda | muuda lähteteksti]

Galetin oli kokku kogunud 2008. aastal Serbias toimunud 53. Eurovisiooni lauluvõistlusel tehtud 15 pilti. Näituse avamine toimus 2009. aasta veebruaris klubis LoveSexMoney. Mais kolis näitus UpUp lounge-i.

"Need pildid on väga emotsionaalsed," rääkis Galetin ja lisas, et need on erilised eelkõige talle endale.[viide?]

"Amour – Lemmikloomade eri"[muuda | muuda lähteteksti]

2009. aasta mais avas Galetin Rotermanni kvartalis oma teise heategevusliku fotonäituse "Amour - Lemmikloomade eri", mille tarbeks poseerisid viisteist Eesti tuntud inimest, sealhulgas Liis Lass, Kerttu Rakke, Angela Aak, Anna-Maria Galojan, Max Kaur, Rolf Roosalu, Artur Rassmann, Mikk Nurga, Lauri Pedaja, Mari-Leen Kaselaan jt koos lemmikloomadega. Kõik fotod pandi koostöös Osta.ee´ga kaheks nädalaks oksjonile. 20. juunil toimus restoranis Dominic oksjoni ametlik lõpetamine. Oksjoni müügitulu, 45 600 krooni, annetas Galetin koduta loomade heaks MTÜ Eesti Loomakaitse Seltsile.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Artiklid[muuda | muuda lähteteksti]