Iloni Imedemaa

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Iloni Imdemaa silt 2015
Vaade Iloni Imedemaa kööki 2011. aasta muuseumiöölt

Iloni Imedemaa on kunstnik Ilon Wiklandile pühendatud teemakeskus Haapsalus. Varem asus see Haapsalus Läänemaa Muuseumis.

Keskus avati 1. juulil 2009.

Imedemaal saavad külastajad tutvuda Ilon Wiklandi raamatuillustratsioonidega ning ka ise kunsti luua või Astrid Lindgreni raamatute tegelastega kohtuda[viide?]. Keskuses on muu hulgas Karlssoni mängutuba ja Bullerby köök, teatrilava ja piknikuplats[viide?].

Teemakeskuse kolmekorruselises majas on galerii, kino- ja näitusesaal ning mängutuba. Siin toimuvad üritused ja teemapäevad. Iga päev saab teemakeskuses meisterdada, mängida, lugeda raamatuid, joonistada ja tunda end õdusalt, veetes perega aega raamatutest tuttavate tegelaste maailmas.

Maist augustini on avatud Iloni Imedemaa mänguhoov, kus saab kiikuda, end proovile panna täpsusviskamises, mängida liivakastis, meisterdada käsitöökuuris ja proovida kätt puutöös Mattiase majas.

Teemakeskuses näidatakse Matsalu loodusfilmide festivali raames loodusfilme.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Katre Palo (13. september 2017). "Uudistaja 13.09.2017". Loodusajakiri. {{netiviide}}: |arhiivimisurl= nõuab parameetrit |arhiivimisaeg= (juhend); kontrolli kuupäeva väärtust: |Aeg= (juhend)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]