Hubba Bubba

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
2015. aasta Austraalia ja Uus-Meremaa pakendid, mis sisaldavad viit nätsu

Hubba Bubba marki nätsu tootis kõigepealt Wm. Wrigley Jr. Company, Mars, Incorporated [1] Ameerika Ühendriikides 1979. aastal, kuid hiljuti toodeti seda nätsu üle maailma. Näts sai nime fraasist "Hubba Hubba", mida sõjaväelased teise maailmasõja ajal kasutasid kellegi heaks kiitmiseks.[2] Nätsu reklaamimiseks kasutatav peamine trikk on see, et Hubba Bubba on vähem kleepuv kui muud nätsu brändid ja seega on purunenud mulle nahast kergemini koorida. Hubba Bubba esimesed portsjonid toodeti traditsioonilises mullikummi maitses, mida sageli nimetatakse originaaliks, kuid kogu maailmas on toodetud erineva maitsega nätse. Paljud, kuid mitte kõik, nendest maitsetest põhinevad puuviljadelt. Hubba Bubba tooted sisaldavad ka palju sooda ja mullikummi maitselisi nätse.[1]

Tootekirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Hubba Bubba nimetati enne selle käivitamist "Stagecoachiks" toote arendamise ja varajase valmistamise ajal nüüdseks kadunud Wrigley tehases, Santa Cruzis, Californias. Ameerika Ühendriikides esinenud Hubba Bubba esimesed telereklaamide seeriad loodi kauboi linnas ja iseloomustas neid Gumfighter, keda mängis näitleja Don Collier. Iga reklaami lõpus ütles Gum Fighter: "Suured mullid, pole muresi," millele järgnes lääneline vastus läänepoolsest filmiarstist Dub Taylorist.[3] See oli viide sellele, et Hubba Bubba on vähem kleepuv kui teised nätsufirmad. Hubba Bubbale peamine konkurent 1980. aastatel oli nätsubränd Bubblicious.

Algsete maitsetega nätsu, milleks oli õun, maasikas ja cola, tootmise lõpetati Ühendkuningriigis paljudeks aastateks. Alates 2012. aasta juunist on Suurbritannias saadaval maitsed maasikas, originaal ja õun. (2012. aasta aprillis tagastati algne maitse koos pakenditega, milles kuulutati "chunkier ja bubblier").[4] Austraalias saadaval olevad maitsed sisaldavad kirsi, kola, virsiku, maasika, lubja, ananassi, õuna, apelsini, viinamarja ja arbuusi. Alates 2004. aastast olid Horvaatias kättesaadavad maitsed: laim, marjad, kirsid ja puuviljad. Saksamaal saadaval olevad maitsed sisaldasid kirsi ja kola. Norras saadaval olevad maitsed sisaldavad apelsini, õuna, maasikaid, kola ja lagritsat. Kanadas oli saadaval maitsed, maasikad, viinamarjad, apelsinid ja sinised vaarikad. Muudes maades, mida aastate jooksul on näha erinevates riikides, on sidrun, troopilised, soolased lagritsad ja šokolaadimarja.

Kõigepealt oli Hubba Bubba saadaval ainult tükkidena, mida müüdi tavaliselt viie tükiga pakettidena. Veel hiljuti, see on toodetud nagu hakitud tükki (vt Big League Chew ), rullides Närimiskummi lint UK (lindid 1,8 meetri ribad segatud maitseained), plastikust kannu kristallid, kastid väikesed gumballs ja täidisega kommi.

Hubba Bubba bränd lõpetati USAs 1990. aastate alguses, kuid tagastati 2004. aastal.[1] Ameerika Ühendriikides on reklaamid animeeritud Aardmanis samas stopp-stiili stiilis, mida kasutatakse Wallace'is ja Gromites, Chevroni reklaamides ja "Chicken Runis". Kanadas on reklaamid animeeritud Chuck Gammage Animation 2D traditsioonilises animatsioonis ja kasutavad koomiksikunstnikke Hubba (lilla) ja Bubba (roosa). Samuti kasutatakse sulgemise krediiti järjestus populaarne YTV mängu näitama Uh Oh!.

Alates 2012. aastast on Hubba Bubba USA-s saadaval algupärase maitsega "Outrageous Original". Teised maitsed on "Strawberry Watermelon", "Cool Cola", "Sweet & Sassy Cherry" ja "Mystery Flavor".[1] Hubba Bubba tutvustas Mystery Max ja Mystery Tape 2010. aastal.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 "Hubba Bubba". Wrigley.com. Vaadatud 8. juuni 2012. 
  2. "Archived copy". Originaali arhiivikoopia seisuga 21.03.2012. Vaadatud 20.09.2011. 
  3. Hubba Bubba High noon. 26.07.2006. 
  4. "Wrigley UK :: Hubba Bubba". Wrigley.com. Vaadatud 08.01.2011.