Hillar Sein

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hillar Sein (sündinud 22. juulil 1977, Võhmas) on eesti kultuuriametnik.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Hillar Sein on õppinud Sürgavere Põhikoolis ja Suure-Jaani Gümnaasiumis (1996). Kõrghariduse omandas ta Viljandi Kultuurikolledžis laste ja noorte huvijuhi erialal (2000).

Teenistuskäik[muuda | muuda lähteteksti]

Hillar Sein on 2021. aastast Tallinna kultuuri- ja spordiameti juht. Enne seda oli ta aastatel 2015-2020 Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler ning aastast 2012 ministeeriumi teatrinõunik. Aastatel 2009-2012 oli ta Ugala teatrijuht. Enne seda on ta töötanud haldusjuhina Tallinna Linnateatris ja Eesti Pärimusmuusika Keskuses. Aastail 2003-2005 töötas ta Justiitsministeeriumis ministri abina.

Sein olnud paljude kultuurivaldkonna asutuste nõukogude liige ja juht. Näiteks on ta olnud SA Eesti Draamateater, SA Rakvere Teatrimaja, SA Endla Teater, SA NUKU ja SA Ugala Teater nõukogu esimees. Nõukogu liikmena on ta osalenud SA Teater NO99, SA Kultuurileht ning SA Arvo Pärdi Keskus juhtimises.

Ühiskondlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Hillar Sein on olnud Eesti Laste Organisatsiooni asepresident ning Viljandi Kultuurikolledži Üliõpilasesindus president. Ta on Soomaa Sõprade Seltsi asutajaliige. Sein olnud erakonna Res Publica liige ning Viljandi linnavolikogu kultuurikomisjoni liige. Ta on olnud Kunstifestival Kiriküüt korraldustoimkonna liige, Viljandi Pärimusmuusika Festivali tehnikapealik, samuti SA Eesti Teatri Agentuur nõukogu liige ning Eesti Teatriliidu juhatuse liige. Aastast 2019 on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia nõunike kogu liige.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Hillar Sein on abielus, peres on kaks tütart.