Heroes of Newerth

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Heroes of Newerth"
Arendaja S2 Games
Disainer James Fielding
Alan Cacciamani
Richard Liu
Pu Liu
Brent Wiedmer
Keel inglise
prantsuse
saksa
portugali
hispaania
rumeenia
vene
Mootor K2 Engine
Viimane versioon 2.6.21.1 (28.09.2012)
Platvorm Windows
Mac OS X
Linux
Väljalaskeajad 12 mai 2010
Žanr MMO
Süsteemi nõuded 2,8 GHz Pentium 4 / 2.0GHz Core 2 / AMD 2400+ või kiirem protsessor
1,5 GB muutmälu (RAM)
GeForce 5, ATI 9800, GMA 950, OpenGL 2.0 ühilduv (Linux ja Mac OS X) videokaart
Linux/Windows XP/Windows Vista/Windows 7/Mac OS X
interneti ühendus vajalik [1]
Koduleht

"Heroes of Newerth" (lühendatult HoN) on tasuta mängitav ulmeline reaalajas toimuv arvutimäng.

Mäng töötab Windowsi, Linuxi ja Macintoshi platvormil. Mäng avaldati 12. mail 2010 tasulisena, tasuta versioon ilmus 29. juulil 2011. Mängu looja on S2 Games. Mäng on inspireeritud Warcrafti "Warcraft III: The Frozen Throne'i" isetehtud kaardist, "Defense of the Ancients (DotA – Defence of the Ancients)".[2]

Mängu idee[muuda | muuda lähteteksti]

Mängus osalevad kaks võistkonda. Tavaliselt on võistkonna suurus viis mängijat, kuid neid võib olla ka vähem. Matšide pikkusel ei ole piirangut ning võidab see, kes on pannud vastased hääletuse kaudu alla andma või hävitanud nende baasi. Baasi kaitseb hulk torne. Mängu mängitakse kolmel veerul: ülemine, alumine ja keskmine. Keskmise veeru mängija peaks olema osavaim mängija meeskonnas. On väga oluline, et ta valiks selleks sobiva tegelaskuju, kes vajab rohkem mängutasemeid ning suudab nendega kasulikum olla.

Ülemisel ja alumisel veerul on tavaliselt 2 mängijat. Igal veerul on tornid, mis automaatselt nende läheduses olevaid vastaseid ründavad. Lisaks võistkonnas olevatele inimmängijatele jooksevad mõlemast baasist iga 30 sekundi järel välja pisikesed elukad, kes aitavad suruda vastase torne ning kelle tapmise pealt teenib raha.

Raha saab vaid siis, kui inimmängija lööb viimase löögi. Sama kehtib ka vastasmängijate tapmise kohta ning ka tornide hävitamisel, kuigi tornide hävitamisel saavad siiski kõik alati raha, kuid viimse löögi sooritaja saab veidi rohkem seda. Viimaste löökide tegemine ebaausalt võib viia vihani. Tapmiste röövimine ei ole üldiselt tolereeritud.

Erinevad tegelased kannavad erinevaid esemeid, mis annavad neile boonuseid.

Raha teenimise protsessi kutsutakse farmimiseks. Üldiselt, kes farmib edukamalt, see ka võidab, sest esemeta tegelased farmitud tegelaste vastu ei põhjusta tihtipeale kriimugi. Igal veerul on 2 torni enne baasitsooni. Baasitsioonis on veel iga veeru jaoks barraksid, mida kaitseb torn ning ka baasi enda ees 2 torni.

Barraksid on hooned, mille hävitamisel hakkavad sinu meeskonna baasist välja jooksma tugevamad ja suuremad elukad. Nende tapmine on vastastele raskem ning nad suruvad veelgi rohkem torne. Lisaks saab nende tapmise eest ka vähem kulda Mõlema meeskonna elukad näevad erinevad välja samuti ka baas. Erinevused on tingitud ka poolte nimede erinevusest – Hellbourne ja Legion. Forests of Caldavaris kus põhimapis on Legion all pool kaardil ja Hellbourne üleval.

Matši edu sõltub tiimitööst, abivalmidusest ja tegelaste valikust. On väga oluline kõigepealt lugeda tegelaskujude kohta juhendeid ning saada aru kuidas mäng toimib, selleks on mängus sees õpetamise sektsioon, kus saab kõik tähtsamad mängu elemendid üle vaadata ja läbi proovida. Kõik vihkavad halbu mängijaid, HoN’i kommuunis eriti.

Kommuun[muuda | muuda lähteteksti]

HoNil on väga aktiivne foorum,[3] kus enamikku mängijaid võib kirjeldada kui ülbeid, kergesti solvuvaid, nõrga närviga, ent päriselus vägagi edukaid inimesi. Kõige enam väljendatakse mängus viha, üleolekut ja enda halbade mänguoskuste väljavabandamist. Olenemata kõigest, saab alati tohutult nalja. Teadaolev suurim Eesti kommuun asub Impex chat roomis. Sisestades mängusisesse chati /j impex võite otsida kaasmaalastest vastaseid või mängupartnereid.

Tegelased [4][muuda | muuda lähteteksti]

Põhiline tegelane või üldse tegelase nime vääriv osake mängust on kangelane.

Kangelased jagunevad kolme rühma: int, agi, str (lühendid sõnadest intelligence, agility ja strength).

Nagu võib aimata, siis str (eesti keeles jõud kategooriasse langevad tegelased peavad võtma tule enda peale, olema vastupidavad ja alustama kaklust, kuni teised oma osa täidavad.

Kõige mitmekülgsemad on int kangelased, kes võivad olla nii toetavad |tegelased, kui ka suure damage'i (üksi sõna eesti keeles ei väljenda seda nii, nagu see peaks olema) tegijad varajases mängu faasis. See avab palju võimalusi tegelase kasutamiseks.

Hilisemas mängu faasis on vaja tugevad agi tegelast, keda kutsutakse kandjaks, sest tema on just see, kes hiljem tiimi "kannab", kas siis võidule või kaotusele. Tegelaste valikul on alati oluline, et oleks tasakaal kõigi vahel, sest ainult toetaja peaks ostma valvesilmi (Ward – inglise keeles) ja muid toetavaid asju.

Valvesilm annab suuresti nähtavust ja aitab ära hoida kambakaid vastaste poolt, ühtlasi tagades ka igal paarisminutil tekkivale "tahvlile" vaate. "Tahvel" on erinevate võimalike boonustega tekkiv vidin, millega saab täita pudelit või mida saab lihtsalt korjata ja kasutada selle poolt antud boonust. Pudel on üldiselt keskmisele veerule mängivale mängijale vajalik. Pudelis saab hoida "tahvlit" ja sellest joomine taastab elusid ja jõudu (Mana – inglise k.).

"Tahvli" võimalikud boonused on: topelt-damage, maksimaalne liikumiskiirus, 2 illusiooni endast, täielik elude ja jõu taastumine nähtamatus üheks minutiks või kuni järgmise teoni.

Õige tasakaal ja kangelaste valik on kõige tähtsam osa mängu juures, enne mängimist oleks soovitatav selle kohta vaadata õpetusi.

Mõlemal poolel on ka metsaala, kus on neutraalsed elukad. Metsaelukate tapmisel ei pea tavaliselt konkureerima ning mängija ei ole vastaste pideva tule all, kuid selleks on sobilikud vaid teatud kangelased.

Üks äge elukas on ka Kongor, kes on kõige suurem neutraalne vastane. Tema tapmise eest saab 7 minutit kestva taassünnieseme, žetooni (token – inglise k.), mis kaob asjade loendist suremisel või aja läbisaamisel. Tema tapmise eest saab terve tiim ka kulda.

Üks kasulik elukas on veel, ahv. Kui talle 200 kulda anda, muutub ta jäädavalt lendavaks ahviks. Tema ülesanne on tuua mängijale baasist ostetud asju veeru peale, sest veerult lahkumine varajases mängu faasis toob kaasa liiga suuri kaotusi kullas ja "kogemuses" (experience – inglise k.). Vastased saavad ahvi tappa ja hävitada ka esimesed tema peal. Itemeid saab osta baasis olevast poest, kuid ka väike valik on olemas veerul olevas "Outpostis". Valvesilmi ja võlujooke saab osta ka observatooriumitest, mis on veergudest veidi eemal.

Mängu areng[muuda | muuda lähteteksti]

2009. aasta oktoobris ütles mängu disainer Alan "Idejder" Cacciamani, et HoNi'd tehti 34 kuud, millest esimesed 13 tehti puhtalt mootorit. Kaardid, esemed, kangelased ja kõik muu tehti 21 kuuga.

"Heroes of Newerth" on pidavalt uuendamisel, parandatakse vigu, kangelasi, kes on liiga tugevad ja erinevaid teisi vigu, mis tekivad.

Kuigi mäng on inspireeritud DotA-st ja selle põhjal tehtud, on mängu loojad lisanud ka palju uut ja huvitavat nagu näiteks:

Mängu väljumisest saadik on loodud üle kolme miljoni kasutaja

HoN on teinud palju uuendusi ja mäng on väga kasutajasõbralik.

Algajatele on antud lihtsamate mängutüüpidega võimalus saada lihtsamalt kulda, reiting aitab neid ühte mängu sobitada. Mängijatel on võimalik osta nii mängimise eest teenitud hõbemüntide kui ka ostetavate kuldmüntide eest erinevaid kostüüme, välimusi kangelastele, profiilipilte, lippe, naljakaid ja muidu lahedaid funktsioone.

Need, kes ei ostnud HoNi tema tasulisel perioodil peavad omale uusi kangelasi ostma või ootama, kuni möödub 15-päevane tsükkel, kus tasuta mängitavate kangelaste nimekiri muutub. Nii saavad mängijad vaadata, mis tegelaskujudega nad eelistaksid mängida ning selle osta, kas hõbe- või kuldmüntide eest

Mängus saab punkte paljude asjade eest, mida matši jooksul tehakse ning lisapunktide võitmine innustab rohkem mängima.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Arvutinõuded" (inglise). S2 Games.
  2. "Dota Map" (inglise).
  3. S2 Games. "Honi Foorum" (inglise).
  4. "HoNi tegelased" (inglise). S2 Games.