Hemant Divate

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hemant Divate (sündinud 1967. aastal) on Mumbais elav ja töötav marathi luuletaja, tõlkija, toimetaja ja kirjastaja.

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Hemant Divate esimest kaht marathikeelset luulekogu "Chautishiparyantchya Kavita" ("Luuletused kolmekümne neljani", 2001) ja "Thambtach Yet Nahi" ("Võimatu on lakata", 2006) võib pidada marathi kirjanduses teedrajavateks. Ta luulet on tõlgitud inglise, prantsuse, hispaania, saksa, urdu, araabia, gudžarati, bengali, hindi, oria, tamili, telugu, kannada ja malajalami keelde. 2012. aastal andis kirjastus Poetrywala välja ta kolmanda marathikeelse luulekogu "Ya Roommadhye Aale Ki ife Suru Hote" ('elu algab hetkel, kui sa sesse ruumi sisened').

Luuletaja ja tõlkija Dilip Chitre on tõlkinud inglise keelde "Chautishiparyantchya Kavita", pealkirjaga "Virus Alert". Selle raamatu on oma keeles välja andnud ka hispaanlased ja iirlased. 2012. aastal ilmus tema teine inglise keelest tõlgitud luulekogu, "A Depressingly Monotonous Landscape".

Hemant Divate on Indias mitme kirjandusajakirja nõustaja. Ta on marathikeelse väikese kirjandusajakirja Abhidhanantar asutaja ja toimetaja. See ajakiri, neli numbrit aastas, on järjepidevalt ilmunud 15 aastat. Ajakiri Abhidhanantar ja kirjastus Poetrywala kokku on publiku ette toonud üle 45 marathi- ja ingliskeelse luulekogu.

Ta on oma loomingut tutvustanud mitmel omamaisel ja rahvusvahelisel luule- ja kirjandusfestivalil nii Aasias, Euroopas kui ka Ladina-Ameerikas, sealhulgas Tartus kirjandusfestivalil Prima Vista 2015. ja 2016. aastal.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Hemant Divate on pälvinud mainekaid auhindu, sealhulgas Kolkata kirjandusorganisatsiooni Bharatiya Bhasha Parishadi auhinna (Kolkata, India) ja Maharashtra Fondi preemia (Maharashtra Foundation, USA).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]