Helen Mirren

Allikas: Vikipeedia
Helen Mirren
Helen Mirren at the Orange British Academy Film Awards.jpg
Sünninimi Ilyena Vasilievna Mironov
Sünniaeg 26. juuli 1945 (70-aastane)
Sünnikoht Chiswick, Suurbritannia
Elukaaslane Taylor Hackford
(1997–tänaseni)
Mirren0407.jpg

Helen Mirren (sünninimi Ilyena Vasilievna Mironov, vene Елена Васильевна Миронова; sündinud 26. juulil 1945 Londonis) on Briti näitleja.

Ta on võitnud ühe Oscari, kolm Kuldgloobuse ja neli Emmyt.

Ta on kehastanud kolme inglise kuningannat: Elizabeth I 2005. aasta telefilmis "Elizabeth I", Elizabeth II 2006. aasta filmis "Kuninganna" ja George III abikaasat kuninganna Charlotte'i 1994. aasta filmis "The Madness of King George".

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Helen sündis vene sugemetega isa ja inglasest ema kolmelapselisse perekonda teisena. Mirreni isa Vassili Petrovitš Mironov kutsus ennast Basiliks ning 1950ndail muutis perenime Mirreniks. Enne Teist maailmasõda mängis ta Londoni Filharmoonia orkestris vioolat ning pärast sõda oli taksojuht ning autosõiduõpetaja. Heleni ema Kathleen Rogers sündis neljateistkümnelapselises peres kolmeteistkümnendana.

Helen õppis St. Bernhardi Keskkoolis ning hiljem pedagoogikakolledžis. 18-aastaselt tegi ta edukalt sisseastumiseksamid National Youth Theatre'is. 20-aastaselt oli ta Old Vici teatri staar.

Helen on aastast 1997 abielus ameerika filmirežissööri Taylor Hackfordiga. Tayloril on eelmisest abielust 2 last, Heleniga tal lapsi pole.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]