Helen Mirren

Allikas: Vikipeedia
Helen Mirren
Helen Mirren at the Orange British Academy Film Awards.jpg
Sünninimi Ilyena Vasilievna Mironov
Sünniaeg 26. juuli 1945 (71-aastane)
Sünnikoht Chiswick, Suurbritannia
Elukaaslane Taylor Hackford
(1997–tänaseni)
Mirren0407.jpg

Helen Mirren (sünninimi Ilyena Vasilievna Mironov, vene Елена Васильевна Миронова; sündinud 26. juulil 1945 Londonis) on Briti näitleja.

Ta on võitnud ühe Oscari, kolm Kuldgloobust ja neli Emmyt.

Ta on kehastanud kolme Inglismaa kuningannat: Elizabeth I 2005. aasta telefilmis "Elizabeth I", Elizabeth II 2006. aasta filmis "Kuninganna" ja George III abikaasat kuninganna Charlotte'i 1994. aasta filmis "The Madness of King George".

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Helen sündis vene sugemetega isa ja inglasest ema kolmelapselise perekonna teise lapsena. Mirreni isa Vassili Petrovitš Mironov kutsus ennast Basiliks ning 1950ndail muutis perekonnanime Mirreniks. Enne Teist maailmasõda mängis ta Londoni Filharmoonia orkestris vioolat ning pärast sõda oli taksojuht ja autosõiduõpetaja. Heleni ema Kathleen Rogers sündis 14-lapselises peres 13. lapsena.

Helen õppis St. Bernhardi Keskkoolis ja hiljem pedagoogikakolledžis. 18-aastaselt tegi ta edukalt sisseastumiseksamid National Youth Theatre'is. 20-aastaselt oli ta Old Vici teatri staar.

Helen on aastast 1997 abielus ameerika filmirežissööri Taylor Hackfordiga. Tayloril on eelmisest abielust 2 last, Heleniga tal lapsi pole.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]