Hassanal Bolkiah

Allikas: Vikipeedia
Hassanal Bolkiah Pentagonis 2002. aastal

Hassanal Bolkiah Al-Mu'izzaddin Waddaulah ehk lühemalt Hassanal Bolkiah (sündinud 15. juulil 1946) on 1967. aastast Brunei sultan.

Ta sai valitsejaks pärast oma isa Omar Ali Saifuddien III troonist loobumist. Pärast riigi iseseisvumist Briti võimu alt (1984) on kogu võim tema käes, ta on ka peaminister.

Nafta- ja gaasirikka kääbusriigi peana on üks maailma rikkamaid inimesi: tema vara väärtuseks on hinnatud 22 miljardit USA dollarit, talle kuuluvad hotellid Dorchester ja Beverly Londonis ning maailma suurim palee.

Hariduse sai ta Briti sõjakoolis.

Tiitlid[muuda | muuda lähteteksti]

Koos kõigi tiitlitega on sultani nimi Ke Bawah Duli Yang Maha Mulia Paduka Seri Baginda Sultan Haji Sir Hassanal Bolkiah Al-Mu'izzaddin Waddaulah ibni Almarhum Sultan Sir Omar Ali Saifuddin.

Autode kogumine[muuda | muuda lähteteksti]

Kui palju autosid tal täpselt on, pole teada. On esitatud arve tuhandest viie tuhandeni. Sealhulgas on kakssada Rolls-Royce'i, mis on maailma suurim Rolls-Royce'ide kollektsioon. 1990. aastatel ostis Hassanal Bolkiah ligi poole Rolls-Royce'i toodangust. Hulgaliselt on tema valduses ideeautosid, samuti iga Vormel 1 maailmameistri vormeliauto alates 1980. aastast (eelistatavalt see, mida ta viimasel etapil juhtis).

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abikaasa on Pengiran Anak Saleha ja neil on 12 last:

Eelnev
Omar Ali Saifuddien III
Brunei sultan
1967–...
Järgnev
valitsev