Hassanal Bolkiah

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Hassanal Bolkiah Pentagonis 2002. aastal

Hassanal Bolkiah Al-Mu'izzaddin Waddaulah ehk lühemalt Hassanal Bolkiah (sündinud 15. juulil 1946) on Brunei sultan alates 1967.

Ta sai valitsejaks pärast oma isa Omar Ali Saifuddien III loobumist troonist. Pärast riigi iseseisvumist Briti võimu alt (1984) on kogu võim tema käes, ta on ka peaminister.

Nafta- ja gaasirikka kääbusriigi peana on ta pälvinud maailma rikkaima inimese maine: tema vara hinnatakse 22 miljardile USA dollarile, kaasa arvatud hotellid "Dorchester" ja "Beverly" Londonis ning 40 miljardile dollarile hinnatav maailma suurim palee. Hariduse sai ta Briti sõjakoolis.

Tiitlid[muuda | muuda lähteteksti]

Koos kõigi tiitlitega on sultani nimi Ke Bawah Duli Yang Maha Mulia Paduka Seri Baginda Sultan Haji Sir Hassanal Bolkiah Al-Mu'izzaddin Waddaulah ibni Almarhum Sultan Sir Omar Ali Saifuddin.

Autod[muuda | muuda lähteteksti]

Kui palju autosid tal on, ei teata. On esitatud arve tuhandest viie tuhandeni. Sealhulgas on kakssada Rolls-Royce'i, mis on maailma suurim Rolls-Royce'ide kollektsioon. 1990. aastatel ostis Hassanal Bolkiah ligi poole Rolls-Royce'i toodangust. Hulgaliselt on tema valduses ideeautosid, samuti iga Vormel 1 maailmameistri vormeliauto alates 1980. aastast (eelistatavalt see, mida ta viimasel etapil juhtis).

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abikaasa on Pengiran Anak Saleha ja neil on 12 last:

Eelnev:
Omar Ali Saifuddien III
Brunei sultan
1967–...
Järgnev:
valitsev