Harald Weiler

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Harald Jürgen Weiler, sünd. 1971, on Eesti laulja (bariton).

Harald Jürgen Weiler on õppinud Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi juures asuvas lastemuusikaklassis klassikalist kitarri. Klassikalist laulu õppinud K. Kermani, Mart Krooni jt juhendamisel.

Esinenud koos organistide Tiia Tenno, Kristiina Hoidre, Tiit Kiige, Edoardo Narbona, Pille Metssoni, Olga Gamsi, Merike Saaremetsa ja Anneli Merelaidiga, pianistide Kirill Lissijenko [1], Tiiu Jürma, Bahdan Yanovichiga (Valgevene) jt. Ta on laulnud koos sopran Eve Randkivi, bariton Kristians Kievānsi (Läti), tenor Dainis Kalnacsi (Läti), metsosopran Elina Avotina (Läti), sopran Celina Hubmanni (Austria), sopran Ragne Sauli, sopran Merje Topkiniga, esinenud kontsertidel koos viiuldajate Raivo Hiiemaa, Karmen Kääramehe, Malvi Lõhmuse jt.

Astunud üles klassikalise muusika kontsertidega Tallinnas Kadrioru lossis, Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones, Õpetajate Majas, Hopneri majas, Kiek in de Köki suurtükitornis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, Lastekirjanduse keskuses, Tallinna Keskraamatukogu (end Tallinna Vene Seltskondliku Kogu) saalis, Tallinna kirjanduskeskuse Tammsaare majamuuseums ja Vilde majamuuseums, Nõmme Kultuurikeskuses, Nõmme muuseumis, Glehni lossis, Viljandimaal Suure-Jaanis heliloojate Kappide majamuuseumis, Olustvere mõisas jm.

Ta on esinenud soolokavadega ja laulnud teenistustel solistina Eesti kirikutes: Tallinna Püha Vaimu kirikus, Tallinna Peeter-Pauli katedraalis, Jaani kirikus, Kaarli kirikus, Rootsi-Mihkli kirikus, Tartu Jaani kirikus, Peeteli kirikus, Harkujärve kirikus, Kalju kirikus, Ukraina Kreekakatoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema Koguduse saalis. Lisaks on ta esinenud paljudes maakirikutes kogu Eestis [2].

Alates 2015. aastast on Harald Weiler osalenud suvise kontserdisarja "Suveklassikat meeshäälele ja orelile" ringreisidel sakraalhoonetes koos organistide Anneli Merelaidi ja Merike Saaremetsaga. 2017. aasta suvel andis Harald Weiler suvise ringreisi käigus kokku 20 kontserti Eesti kirikutes ja kammersaalides.

Osalenud heategevusprojektides ja esinenud heategevuskontsertidel, millega on kogutud raha Tallinna Vaimse Tervise keskusele valgusteraapialampide soetamiseks [3] (kontserdisari Valgus toob rõõmu 2018. aastal), Eesti sakraalhoonete renoveerimise ja orelite taastamise või kirikute muusikatöö toetuseks. Harald Weiler esineb heategevuse korras regulaarselt koos kontsertmeister Anneli Merelaidiga kogukonna- ja eakate keskustes.

Ta on esinenud ka avalikes kohtades rahvusvahelise muusikapäeva raames, näiteks Lennart Meri Tallinna lennujaamas väljuvate reiside terminalis.

Tema repertuaaris on peamiselt baroki-, romantismi- ja klassitsismiajastu heliloojate, aga ka Eesti heliloojate vokaalmuusika, Vene romansse, afroameerika spirituaale ja rahvalaule http://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/tasuta-muusikaohtu-pakub-barokiaegseid-aariaid-n240923</ref>.

[2]

[3]

  1. http://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/klaverivirtuoos-kirill-lissijenko-ullatab-publikut-sarava-manguga-n199163
  2. 2,0 2,1 Virumaa teataja "Kaemus: killuke hiilgavat kõrgkultuuri vedeles maas" Martin Pent. 25. august 2018
  3. 3,0 3,1 "Stolitsa: "От арий эпохи барокко до хитов 20-го века: в Доме учителя пройдет бесплатный музыкальный вечер" 30. aprill 2019