Harald Weiler

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Harald Jürgen Weiler on Eesti laulja (bariton).

Harald Jürgen Weiler on õppinud Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi juures asuvas lastemuusikaklassis. Klassikalist laulu õppinud metsosopran K. C. Kermani, tenor Mart Krooni jt juhendamisel.

Ta esitab peamiselt klassikalist muusikat Eesti kammersaalides, mõisates ja kirikutes.

Esinenud koos organistide Tiia Tenno, Kristiina Hoidre, Tiit Kiigega; Edoardo Narbona, Pille Metssoni, Merike Saaremetsa, Anneli Merelaidiga, pianist Tiiu Jürma, viiuldaja Raivo Hiiemaaga jt. Ta on esinenud kontsertidel koos bariton Kristians Kievānsiga (Läti), pianist Kirill Lissijenkoga, sopran Celina Hubmanni (Austria), sopran Merje Topkini ja viiuldaja Malvi Lõhmusega.

Astunud üles klassikalise muusika kontsertidega Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones, Õpetajate Majas, Hopneri majas, Kiek in de Köki suurtükitornis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis, Tallinna Keskraamatukogu (end Tallinna Vene Seltskondliku Kogu) saalis, Tallinna kirjanduskeskuse Tammsaare majamuuseums ja Vilde majamuuseums, Nõmme Kultuurikeskuses, Nõmme muuseumis, Glehni lossis, Viljandimaal Suure-Jaanis heliloojate Kappide majamuuseumis, Olustvere mõisas jm.

Ta on esinenud soolokavadega Eesti kirikutes: Tallinna Püha Vaimu kirikus, Jaani kirikus, Kaarli kirikus, Rootsi-Mihkli kirikus, Tartu Jaani kirikus, Peeteli kirikus, Harkujärve kirikus, Kalju kirikus, Ukraina Kreekakatoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema Koguduse hoones. Lisaks on ta esinenud kümnetes maakirikutes kogu Eestis.

Alates 2015. aastast on Harald Weiler osalenud suvise kontserdisarja "Suveklassikat meeshäälele ja orelile" ringreisidel sakraalhoonetes koos organistide Anneli Merelaidi ja Merike Saaremetsaga. 2017. aasta suvel andis Harald Weiler suvise ringreisi käigus kokku 20 kontserti Eesti kirikutes ja kammersaalides.

Ta on esinenud ka avalikes kohtades rahvusvahelise muusikapäeva raames, näiteks Lennart Meri Tallinna lennujaamas väljuvate reiside terminalis, paljudel eraüritustel jne.

Tema repertuaari kuulub peamiselt baroki-, romantismi- ja klassitsismiajastu heliloojate, aga ka Eesti heliloojate vokaalmuusika.