Halliburton

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Houston Center

Halliburton (NYSEHAL) on USA ettevõte, mille tegevusalaks on naftatootmisteenused. Halliburton otsib naftat ja gaasi,[1] haldab geoloogilisi andmeid, hindab puurimisvõimalusi, ehitab puurtorne ja optimeerib tootmist naftavälja kasutustsükli vältel.[2][3][4]

Ettevõtte peakorter asub Texases Houstonis Houston Centeris.

Halliburtonis töötab enam kui 50 000 inimest. Ta tegutseb rohkem kui 70 riigis.

Ettevõtte asutas 1919. aastal Erle Halliburton nime all New Method Oil Well Cementing Company. 1920 hakkas ettevõte tegutsema Oklahomas gaasimaardlas. 1. märtsil 1921 sai Erle Halliburton patendi naftamaardlast vee eraldamise vahenditele ja meetodile. Nimelt leiutas ta revolutsioonilise tsemendisegisti, mis välistas vajaduse käsitsi tsementi segada, ja mõõtevarda, mida kasutati tsementeerimise täpsuse tagamiseks. 1922. aastaks tegutses ettevõte Texases juba laialdaselt, põhjustades seal naftabuumi. Selleks ajaks kandis ettevõte nime Halliburton Oil Well Cementing Company (HOWCO).

1926 laienes ta välismaale, hakates Birmas ja Indias müüma naftatootmisseadmeid. Euroopasse laienes ta 1951, asutades tütarettevõtte Halliburton Italiana.

5. juulil 1961, 4 aastat pärast Erle Halliburtoni surma nimetati ettevõte ümber ja ta sai praeguse nime Halliburton Company.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Halliburton: The legacy of Erle; Egypt Oil & Gas".
  2. "Halliburton CEO to retire next month, be replaced by Jeff Miller".
  3. "10 Things You Didn't Know About Halliburton CEO Jeff Miller".
  4. "Halliburton Announces Agreements to Settle Export Investigation".