HMMWV

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel on militaartarbeks toodetud sõiduki HMMWV ehk Humvee kohta. Tsiviilkasutuses olevate sarnaste sõidukite kohta vaata artiklit Hummer.

HMMWV
060322-N-5438H-018 U.S. Army soldiers assigned to the Bravo Battery 3rd Battalion 320th Field Artillery Regiment along with Iraq Army soldiers from the 1st Battalion 1st Brigade 4th Division perform a routine patrol.jpg
Tootja AM General
Tootmine 1984–tänapäev
Teljevahe 3,30 m
Pikkus 4,57 m
Laius 2,16 m

HMMWV (akronüüm inglise keelest: High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle, otsetõlkes 'suure liikumisvõimega mitmeotstarbeline ratassõiduk'), kõnekeeles tuntud ka kui Humvee, on nelikveoga kergveok, mida sõjaväe tarbeks toodab USA autotootja AM General.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

USA sõjaväes on Humveedega asendatud Vietnami sõjast kasutuses olnud Willys MB-d, M151-d, Gama Goatid ja teised kergveokid. See sõiduk on kasutusel ka mitme muu riigi ja organisatsiooni armees.

Humveest on toodetud ka tsiviilkasutuseks sobilikke mudeleid. Sõidukit kasutati edukalt 1991. aasta lahesõjas, kus see sai hästi hakkama ohtlikul kõrbepinnasel, sõjast saadi inspiratsiooni tsiviilkasutuseks sobiliku Hummeri tootmiseks.

Kasutajad[muuda | muuda lähteteksti]


Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välised lingid[muuda | muuda lähteteksti]