H. M. Murdock

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kapten H. M. "Howling Mad" (Huilgav Hull) Murdock on üks A-Rühma peategelasi. Teda kehastas 80-ndatel Dwight Schultz ja 2010. aasta filmis kehastab teda Sharlto Copley.

Murdock oli Vietnami sõjas parim helikopteripiloot, kuid ta on ametlikult kuulutatud hulluks. Ehkki ta osales "kuriteos, mida A-Rühm ei sooritanud", ei kuulatud teda üle.

Murdock on tavaliselt USA sõjaveteranide psühhiaatriahaiglas, aga ta põgeneb sealt tihti, enamasti Face'i abiga, et aidata A-Rühma nende missioonidel. Tema "hulluse" sümptomid varieeruvad igas episoodis - ta kujutab ette väljamõeldud tegelasi, näeb viirastusi ja usub elutute asjade "tarkusesse".

Ta on A-Rühmas kõige lapsikum ja vaatab multifilme nagu "Rähn Woody" ja "Looney Tunes" ning mõnikord teeb järgi mõne Looney Tunesi tegelase fraasi, nagu Porky "th-th-th-that's all folks". Ta tihti viitab ka Billyle, oma "nähtamatule koerale".

Kõik see vihastab B.A.-d ja too kutsub sellepärast Murdocki "crazy fool"iks.

Kuigi Vietnami sõjas oli ta kopteripiloot, oskab ta lennata ka reisilennukite, hävitajate ja autožiirodega.

Episoodis "Black Day at Bad Rock" selgus, et nii Murdockil kui ka B.A-l on sarnane veregrupp - AB negatiivne, kõige haruldasem tüüp. Selles osas sai B.A. Murdockilt vereülekande, kuigi ta protesteeris (kartes, et Murdocki veri teeb ta "hulluks". Kui kord sai Murdock haavata, siis pakkus B.A. Murdocki päästmiseks enda verd.

Palju detalile Murdocki elust on teadmata. A-Rühma esimeses episoodis oli öeldud, et Murdocki ema suri, kui Murdock oli viieaastane. Arvati, et ta kasvas üles oma vanaema (H. Emma Murdocki) ja vanaisa juures. Ühes kolmanda hooaja episoodis ütles B.A. et Murdock läks hulluks, kui ta lennuk alla kukkus.

Murdock oskab hispaania, vietnami, hiina ja vene keelt.

Viiendas episoodis sai Murdock psühhiaatrihaiglast välja, saades oma mõistuse tagasi ja ta olevat olnud hull vaid katteks.