H. M. Murdock

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kapten H. M. "Howling Mad" (Huilgav Hull) Murdock on üks seriaali A-Rühm peategelasi. Teda kehastas 80-ndatel Dwight Schultz ja 2010. aasta filmis kehastab teda Sharlto Copley.

Murdock oli Vietnami sõjas parim helikopteripiloot, kuid ta on ametlikult kuulutatud hulluks. Ehkki ta osales "kuriteos, mida A-Rühm ei sooritanud", ei kuulatud teda üle.

Murdock on tavaliselt USA sõjaveteranide psühhiaatriahaiglas, aga ta põgeneb sealt tihti, enamasti Face'i abiga, et aidata A-Rühma nende missioonidel. Tema "hulluse" sümptomid varieeruvad igas episoodis - ta kujutab ette väljamõeldud tegelasi, näeb viirastusi ja usub elutute asjade "tarkusesse".

Ta on A-Rühmas kõige lapsikum ja vaatab multifilme nagu "Rähn Woody" ja "Looney Tunes" ning mõnikord teeb järgi mõne Looney Tunesi tegelase fraasi, nagu Porky "o-o-ongi kõik, rahvas". Ta viitab tihti ka Billyle, oma "nähtamatule koerale".

Kõik see vihastab B.A-d ja too kutsub sellepärast Murdockit hulluks tolaks.

Kuigi Vietnami sõjas oli ta kopteripiloot, oskab ta lennata ka reisilennukite, hävitajate ja autožiirodega.

Episoodis "Must päev Bad Rockis" selgus, et nii Murdockil kui ka B.A-l on sarnane veregrupp - AB negatiivne, kõige haruldasem tüüp. Selles osas sai B.A. Murdockilt vereülekande, kuigi ta protesteeris (kartes, et Murdocki veri teeb ta "hulluks".) Kui kord sai Murdock haavata, siis pakkus B.A. Murdocki päästmiseks enda verd.

Palju detaile Murdocki elust on teadmata. A-Rühma esimeses episoodis oli öeldud, et Murdocki ema suri, kui Murdock oli viieaastane. Arvati, et ta kasvas üles oma vanaema (H. Emma Murdocki) ja vanaisa juures. Ühes kolmanda hooaja episoodis ütles B.A. et Murdock läks hulluks, kui ta lennuk alla kukkus.

Murdock oskab kokku viit erinevat keelt: peale inglise ka hispaania, vietnami, hiina ja vene keelt.

Ühes viienda hooaja episoodis sai Murdock psühhiaatriahaiglast välja, saades oma mõistuse tagasi ja ta olevat olnud hull vaid katteks.