Härja-aasta

Allikas: Vikipeedia

Hiina astroloogia (占星術, 星學, 七政四餘, 果老星宗) on Hiina astroloogiatraditsioon, mis põhineb Hiina kalendril, eriti 12-aastasel tsüklil ehk Hiina sodiaagil ja taevakehade liikumisel mööda Hiina tähtkujusid. Kogu süsteemi hoiavad ülal harmooniat ja tasakaalu kehastavad yin ja yang (naiselement ja meeselement). Vanas Hiina astroloogias põhines horoskoobiõpetus eeskätt kaheteistkümne maa-haru teoorial, milles on valitsevaks 12 aasta pikkune tsükkel. Tsükkel algab rotiaastaga ja aasta algab kuu loomisega.

Hiina astroloogias on kaksteist loomamärki, millest igaüks mõjutab ja märgistab üht kuuaastat ja sellel aastal sündinud inimeste iseloomuomadusi. Ühe legendi kohaselt pärinevad loomanimetused Buddha aegadest, kes nimetas aastad kõigi 12 looma järgi, kes tulid temaga hüvasti jätma. Hiina astroloogia eri variante kasutatakse ka naaberaladel, nt Tiibetis. Eri traditsioonides loomade nimistu varieerub.

Aastad[muuda | muuda lähteteksti]

Inimese kohta, kes on sündinud järgnevas ajavahemikus, saab öelda, et ta on sündinud härja-aastal.

Horizon, väidetavalt maailma kalleim pühvel

Viie elemendi õpetuse järgi jaotatakse neid aastaid ka viieks faasiks: metall, puu, vesi, tuli, maa.

Algus Lõpp Algus Lõpp Element
19. veebruar 1901 7. veebruar 1902 15. veebruar 1961 4. veebruar 1962 Metallhärg
6. veebruar 1913 25. jaanuar 1914 3. veebruar 1973 22. jaanuar 1974 Vesihärg
25. jaanuar 1925 12. veebruar 1926 20. veebruar 1985 8. veebruar 1986 Puuhärg
11. veebruar 1937 30. jaanuar 1938 7. veebruar 1997 27. jaanuar 1998 Tulihärg
29.jaanuar 1949 16. veebruar 1950 26. jaanuar 2009 23. veebruar 2010 Maahärg

Härg ja tema iseloomustus[muuda | muuda lähteteksti]

Aasta, millal sa sündinud oled, mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid (nt sünnikuupäev). Härja-aasta on selline astroloogiline aasta, kus inimese sündides jäädvustatakse väidetavalt tema Aurasse just need iseloomuomadused ja elemendid, mis Härjale omased. Mõned Härjad on härja-aastale täpselt vastavate iseloomuomadustega, ent teisel härja-aastal sündinud inimesel võivad Härja omadused palju vähem avalduda.

Härg on loomu poolest veidi aeganõudvama liikumisega, muutlikkusega ja energiaga. Tasa ja targu ning ideaalsema lõpptulemuse saavutamise täpsus on talle väga omane. See isikuomadus muudab härjad väikeste sammudega elus edasi püüdlejateks ning avaldub inimestel tihti sellena, et nad ei leia kohe nooruspõlves oma hinge kutset või õigeimat teed. Härja-aastal sündinuid kutsutakse ka "hilisteks ärkajateks" just tänu eelpool toodud iseloomuomadustele.

Sündinud juhina inspireerib kõiki enda ümber. On konservatiivne, metoodiline ja osavate kätega. Samas võib härja-aastal sündinu olla jonnakas, järeleandmatu ja liiga nõudlik. Tema jõud väljendub võimes palju korda saata ning enda ja teiste eest võidelda. Ehkki hindab oma eraelu ja ka omaette nokitsemist, on Härg ka väga koostöövõimeline ja usaldusväärne. Ta loob tugevad sidemed oma kodu ja perega ning hoolitseb alati oma perekonna heaolu eest. Härja-aastal sündinul on jõulisust, mis tekitab tema läheduses viibivatele inimestele kindlus- ja turvatunde.

Tuntud Härgi[muuda | muuda lähteteksti]

Napoleon, Vincent van Gogh, Walt Disney, Hans Christian Andersen, Albert Camus ja Richard Nixon.

Armastus[muuda | muuda lähteteksti]

Mõned Härjad suhtuvad armastusse nagu sporti ning sellest sugeneb lähedastega arusaamatusi.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Härjapea-kujuline jääskulptuur Tartus Pirogovi pargis (2021)

Härjal on suurepärased vaimsed ja füüsilised eeldused; neid peetakse kergemeelseks, ent seejuures on nad sageli kangekaelsed ega armasta vasturääkimist. Härja-aastal sündinud inimesed on kannatlikud ja sõnakehvad. Nad sisendavad usaldust, ent võivad aeg-ajalt olla ka ekstsentrilised ja enesest kergesti välja minna. Sellistel puhkudel tasub nende eest kõrvale hoida. Härja raev ei tunne piire. Tavaliselt kidakeelsed, võivad nad vaimustusse sattudes olla ka ilukõnelejad.

Elukutsed, mis sobivad härja-aastal sündinule[muuda | muuda lähteteksti]

Kunstnik, mehaanik, arhitekt, põllupidaja, pankur, kinnisvaramaakler, arheoloog, juhataja, insener, ohvitser.

Tuntud Härgi maailmas[muuda | muuda lähteteksti]

Napoleon, Vincent van Gogh, Walt Disney, Hans Christian Andersen, Albert Camus ja Richard Nixon.