Gucci

Allikas: Vikipeedia

The House of Gucci, rohkem tuntud kui lihtsalt Gucci, on Itaalia moeajaloo ikooniks ja nahatarvete tootmise bränd. Sellele pani aluse Guccio Gucci (18811953) Firenzes 1921. aastal.

Gucci't peetakse üheks maailma kuulsamaks, prestiižsemaks ja tuntumaks moebrändiks maailmas [viide?]. Läbimüügilt on Gucci maailmas teine enimmüüdud moebränd Louis Vuittoni järel, kuid esikohal Itaalias. Guccil on ülemaailselt umbes 425 butiiki, kuid tooteid müüakse ka suurtes kaubanduskeskustes ja väiksemates poodides.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

The House of Gucci asutati aastal 1906 Guccio Gucci poolt. Aastal 1938 Gucci laianes ja butiik avati Roomas. Gucci oli vastutav paljude firmade märkimisväärsete toodete disainimise eest. Aastal 1947 tutvustas Gucci bambusest käekotti, mis on tänaseni firma üheks tugisambaks.

Guccio Gucci abikaasa Aida Calvellil oli suur perekond, kokku kuus last, kuid ainult tema neljal pojal oli suur roll Gucci kompaniis. Pärast Guccio surma aastal 1953 oli poeg Aldo see, kes viis firma ülemaailmsele areenile, avades esimesed butiigid Londonis, Pariisis ja New Yorgis. Oma toodetega jõudis Aasiasse Gucci hilistel 1960ndatel, avades poed Hongkongis, Tokios ja Koreas.

1972. aastal laienes Gucci ka autotööstusesse, nimelt hakati esmakordselt maailmas tootma autosid, mille oleksid disaininud tunnustatud moedisainerid. Lisaks sellele oli Guccil hinnatud parfüümide seeria.

Kui aastal 1983 suri Guccio poeg Rodolfo, jättis viimane 50% firmast oma pojale Mauriziole. Neil aastatel algas Guccil majanduslik langus, kuid firma pääsesti, kui suudeti laieneda, seal hulgas Hollandisse. Kuigi rasked aastad olid segi ajanud perekonna suhted ja firma siseelu, otsustas Maurizio Gucci taas teha firmaks, mis oleks maailmas tunnustatud kohal ja aastatega see tal õnnestus.