Grenfell Toweri tulekahju

Allikas: Vikipeedia
Grenfell Toweri tulekahju
Tulekahju 14. juuni hommikul
Riik  Suurbritannia
Koht London
Kuupäev 14. juuni 2017
Kestus 60 tundi (täielikult kustutatud)
Hukkunuid 72
Vigastatuid 74
Arreteerituid 6

Grenfell Toweri tulekahju oli 14. juunil 2017 Londoni Grenfell Toweri korterelamus puhkenud tulekahju, milles hukkus 72 inimest.

Tulekahju puhkes öösel kella ühe paiku ning selle põhjustas hoone neljanda korruse korteri külmkapp. Korteriomanik andis põlengust teada kell 0.54 ja esimesed päästjad saabusid maja juurde viis minutit hiljem. Tulekahju levis varsti hoone välisküljele ning hakkas seal väga kiiresti levima. Teadlased arvavad, et ilmselt tekkis maja seina ja välisvooderduse vahele nn korsten, mis juhtis leegid mööda seina üles.[1] Kell kaks öösel kuulutas Londoni päästeteenistus välja suurõnnetuse häire. Leegid levisid vähem kui tunniga hoone kõigile neljale küljele ja kell pool viis hommikul põles üle 100 korteri.

Grenfell Toweri kustutamisel osales üle 250 päästetöötaja 70 päästeautoga üle kogu Londoni. Tulekahju kuulutati kustutatuks umbes 60 tundi pärast põlengu algust.

Tulekahjus hukkus 72 inimest ja 74 sai vigastada. See oli Suurbritannia ohvriterohkeim elumaja põleng pärast II maailmasõda. Juulis 2017 teatati, et hoone lammutatakse ja lammutustööde tähtaeg on 2022. aastal.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Täna möödub üks aasta traagilisest Grenfell Toweri põlengust". Postimees. Vaadatud 10. jaanuar 2021.