Mine sisu juurde

Godchild

Allikas: Vikipeedia

"Godchild" (Ristilaps), tuntud ka nime all Count Cain (Hakushaku Cain jaapani keeles, eesti keeles Krahv Cain) on Kaori Yuki loodud manga.

Count Cain on jagatud kahte suurde osasse. Originaalmanga lõpetati kuni viienda volüümini, mil Kaori Yuki tegi selle manga joonistamisesse pausi, et lõpetada oma teine kuulus mangasari Angel Sanctuary. Kui eelmainitud manga lõpetati jätkas Kaori Yuki Count Caini joonistamist. Ta tegi valmis veel kaheksa volüümi, mis avaldati uue nime all - Godchild.

Godchildis teemades segunevad ajaloolisus, õudus ja psühholoogia. Seeriale on kuulsust lisanud selle segane teema, must huumor, tume, siiski nauditav stiil ja täiuslik joonistusstiil. Manga tegevus toimub Victoria-ajastul ja see lahkab muuseas ka inimloomuse mitmekülgsust.

Sisu ja tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

SPOILERI HOIATUS! Jutu ja/või loo lõpu detailid käsitletud!

Count Cain on lugu 19. sajandi Inglismaa džentelmenist, kes on tõsiselt huvitunud mürkidest. Cainist sai krahv peale seda, kui ta isa proovis teda mürgitada, kuid kukkus läbi. Kui ta isa kadus needis ta Caini igaveseks üksildast elu elama. Lugu räägib temast. Kuidas ta seikleb läbi paljude mõistatuste, kuhu on peaaegu alati segatud ka erinevad mürgid. Enamus lugusid keskenduvad inimeste loomusele ja emotsionaalsetele/sotsiaalsetele konfliktidele. Mõned loo osad on inspireeritud tegelikest sündmustest, mis 19. sajandi Londonis aset leidsid, näiteks Rappija Jack i juhtum. Mõned peatükid keskenduvad Caini minevikule ja Riffile, kes on Caini jaoks väga tähtis ja noormehe jaoks asendamatu osa perekonnast. Manga hilisemas osas tekkib lugude vahele rohkem seoseid ja detaile, rääkides võitlusest Caini isa poolt rajatud Delilah'i nimelise organisatsiooni vastu (saladuskate, mis nime ümbritseb, paljastatakse loo lõpus).

Põhitegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Cain C. Hargreaves
Cain on noor Inglise džentelmen kes on samuti tuntud kui Mürkide Krahv (Count of Poison) oma huvitava hobi tõttu, milleks on erinevate mürkide kogumine ja säilitamine. Neid mürke kutsub ta oma lasteks. Caini lapsepõlv oli täidetud nii füüsilise kui vaimse vägivallaga tema isa Alexise tõttu. Ta piitsutas vaese poisi selga peaaegu iga päev, kuna Alexis väitis, et Cain on äraneetud põngerjas ja see on ainus viis, kuidas jumal talle andestada võiks. Caini ema, Lenora, oli proovinud teda surnuks kägistada, kuna Cain oli abielust väljaspool sündinud laps, kelle pärisemaks oli tema isa õde Augusta, ehk siis Caini tädi oli ka tema ema. Cainist sai kaheteist aastaselt krahv peale seda, kui a tappis oma isa (Cain oli ka üks inimene piiblis, kes oli esimene, kes tappis oma sugulase, kuigi piibli-Cain tappis oma venna Abeli, mitte oma isa). Ta silmad olid rohe-kuldsed (tegelt on need rohelised, aga kuldsus ta silmades tuleb seetõttu, et ta oli sündinud verepilastuse tagajärjel. Ainsad, keda ta usaldab on tema ülemteener Riff ja Mary Weather, kes on Caini poolõde.
Riffael Raffit
Tema nimi põhineb Rocky Horror Picture Show filmis olnud teenril. Riff on Hargreavside perekonna ülemteener. Riff on Caini isiklik teenija ja teeb tema heaks kõik (kaasaarvatud Caini kingapaelte sidumine). Ta oli esimene isik, keda Cain usaldas ja ainus, kellel on lubatud näha ja puudutada arme Caini seljal. (Tsiteerin: If you betray me, I will go and die (Kui sa mu reedad, siis ma lähen ja suren ära) --Cain Riffile Kafka nimelises osas) Riff oli alguses arstiteaduse õpilane, aga ta maja põles maatasa ning kogu ta pere surid. Tänu ta isa sõbrale Alexisele sai ta Hargreavside juures teenijatöö. Hiljem paljastab lugu tõe - Riff suri tulekahjus, mis tema majas aset leidis. Kuid ta elustati uuesti Delilahi musta arstiteaduse abil.
Mary Weather Hargreaves
Caini väike pool-õde. Alguses arvati, et ta on Caini isa ja teenijatüdruku suhte tulemus. Ta ema tegi neelas mürki ja tegi enesetapu ning Mary elas enne seda, kui Cain ta leidis, tänavaennustajana. Üprisgi loo lõpu lähedal paljastab Cain oma onu Neilile, et Mary ei ole temaga suguluses. Tüdruku isa oli tolleaegne Caini maja ülemteener, kes suri enne Mary sündi. Sellegipoolest armastab Cain tüdrukut nagu oma õde. Mary on väga suhtlusaldis ja kangekaelne, keda tihti ärritavad Caini suhted naistega. Cain annab loo lõpus krahvitiitli Maryle edasi, tehes temast Hargreavside perekonnapea.