Frederik Vesti

Allikas: Vikipeedia
Frederik Vesti (2022)

Frederik Vesti (sündinud 13. jaanuaril 2002 Langelandis) on Taani vormelisõitja.

Ta on 2019. aasta Euroopa meister. 2022. aasta seisuga sõidab ta FIA Vormel 3 meistrivõistlustel ART Grand Prix' peale. Alates 2021. aastast on ta Mercedes Junior Teami akadeemia liige.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Väikesed Valemid ja Vormel 4[muuda | muuda lähteteksti]

Vesti alustas oma karjääri 2016. aastal Taani Vormel Fordiga sõites, saavutades üldarvestuses neljanda koha. 2017. aastal osales ta koos peremeeskonnaga Taani Vormel 4-s koos Mikkel Cahnbley Henrikseni ja Nicolas Beeriga, saavutades 15 sõidust 8 võiduga meistritiitli teisena. Samal ajal sõitis ta Saksamaa Vormel 4-s Van Amersfoorti meeskonnaga koos Felipe Drugovichi, Louis Gachoti, Artem Petrovi ja Kami Lalibertéga, saavutades seitsmenda koha ning sõitis Ameerika Ühendriigid Vormel 4-s kaks võistlust Global Racing Groupi meeskonnaga koos Benjamin Pederseni ja Justin Sirganyga. ja Pierre Thiriet.

2018. aastal saavutas ta taas Van Amersfoorti meeskonnaga koos Sebastian Estneri, Charles Weertsi, Lucas Alecco Roy, Joey Aldersi, Andreas Estneri ja Liam Lawsonga Saksamaa Vormel 4-s neljanda koha ja osales Itaalias kolmel osavõistlusel (2 võitis). Samuti jookseb ta viimased 3 wildcard-sõitu Euroopa Vormel 3 meistrivõistlustel ja saavutab Macau Grand Prix'l Keyvan Andrese ja Sophia Flörschi kõrval viieteistkümnenda koha.

Vormeli Euroopa meistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aastal siirdus ta Premasse, osaledes Vormeli Euroopa meistrivõistlustel. Ta võitis 24 sõidust 13, mis viis ta meistritiitlini 131 punktiga teise Enzo Fittipaldi ees. Samal aastal osales ta Macau Grand Prix’l teist korda, taas koos Premaga, saavutades Marcus Armstrongi ja Robert Shwartzmani kõrval kümnenda koha.

Vormel 3[muuda | muuda lähteteksti]

2020. aastal siirdus ta FIA Vormel 3 meistrivõistlustel, jätkates suhet Veneto meeskonnaga koos Logan Sargeanti ja Oscar Piastriga. Vesti võitis Red Bull Ringil oma esimese võistluse selles kategoorias. Hooajal võitis ta veel kaks osavõistlust, Monzas ja Mugellos, ning lõpetas hooaja neljandana, jäädes võitjast Oscar Piastrist maha 17,5 punktiga.

Ta jätkas selles kategoorias ka 2021. aastal, liikudes koos Aleksandr Smoljari ja Juan Manuel Correaga ART Grand Prix’le. Juba hooaja teisel võistlusel Kataloonia ringrajal õnnestus tal vallutada poodiumikoht tänu teisele kohale Olli Caldwelli järel. Paul Ricardil on ta väga kiire, vallutades pole-positsiooni. Tema hooaja esimene võit tuli Red Bull Ringi kolmandal võistlusel, edestades Dennis Haugerit. Vesti vallutab teised poodiumid, kolmas koht Zandvoortis ja teine ​​koht hooaja viimasel võistlusel Sotšis, lõpetas sõitjate edetabelis neljandana.

Vormel 2[muuda | muuda lähteteksti]

2021. aasta detsembris osales Vesti Vormel 2 hooajajärgsetel katsetel Yas Marina ringrajal Prantsusmaa meeskonnaga ART Grand Prix, meeskonnaga, kellega taanlane Vormel 3 sarjas sõitis. 21. jaanuaril tehakse Prantsusmaa tiim ametlikuks. Vesti pääses koos Théo Pourchaire'iga Vormel 2 sarja.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]