Football League Cup

Allikas: Vikipeedia
Football League Cup
League Cup at Old Trafford.jpg
Praegune League Cupi karikas.
Asutatud 1960
Riik Inglismaa
Süsteem väljalangemissüsteem
Meeskondade arv 92
Praegune meister Chelsea FC
Kõige edukam klubi Liverpool
(8 tiitlit)

Football League Cup ehk League Cup (praegu sponsorite tõttu Capital One Cup) on Inglismaa liiga jalgpallikarikavõistlused, kus osaleb kokku 92 meeskonda - 20 Premier League ja 72 The Football League klubi. Turniirist saavad osa võtta Inglismaa ja Walesi klubid. Karikavõistluste finaal peetakse tavaliselt veebruari viimasel pühapäeval Londoni Wembley staadionil.

Võitja pääseb UEFA Euroopa Liigasse, kui ta ei ole samal hooajal Euroopa karikavõistlustele (Meistrite või Euroopa liigasse) kvalifitseerunud liiga lõpptabeli alusel. Inglismaa liiga jalgpallikarikavõistlused on suuremate klubide jaoks madalama prioriteediga kui liiga või FA Cupi võit, sellepärast kasutavadki tippmeeskonnad rohkem varu- ja noormängijaid. Seetõttu on League Cupis tulnud ette palju üllatustulemusi.

Võistlust korraldatakse alates hooajast 1960–61, kui võitjaks tuli Aston Villa. Liverpool on kõige edukaim meeskond 8 võiduga; seejuures 1980-ndate alguses oli klubi võitjaks 4 korda järjest.

League Cup koosneb seitsmest voorust ja on struktureerutud nii, et 3. vooruks jääb võistlustel 32 meeskonda. Võistlused toimuvad ühemängulises karikasüsteemis, väljaarvatud poolfinaalid, kus võitja selgub kahe mängu järgi.

Sponsorlus[muuda | muuda lähteteksti]

Võistlused on toimunud alates 1960. aastast ja selle aja jooksul on sari kandnud mitmeid erinevaid nimesid:

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]