Feliks Undusk

Allikas: Vikipeedia

Feliks Undusk (sündinud 23. detsembril 1948) on Eesti teleajakirjanik ja poliitik.

Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi 1971. aastal ökonomisti erialal.[1]

Ta oli Eesti Kongressi saadik ja VIII Riigikogu koosseisu liige. Aastatel 19961999 oli ta Nõmme Linnaosa Halduskogu esimees ja Tallinna Linnavolikogu liige. Ta on kuulunud Eesti Reformierakonda ja Eesti Keskerakonda.

Feliks Undusk alustas tööd ETV-s 1980. aastal. Ta on teinud publitsistikasaateid, millest tuntuimaks sai "Argiasjust pühapäeval" (19821989), ning oli uudistesaate "Aktuaalne kaamera" peatoimetaja. Laulva revolutsiooni ajal juhtis ta koos Hagi Šeini ja Rein Järlikuga saatesarja "Mõtleme veel".

16. veebruaril 1991 osales Feliks Undusk Kanal 2 "Wigla show" saatelõigus, kus teatati peatsest rahavahetusest. Libauudis rääkis, et Soome sajamargased kaotavad kehtivuse. Paljud televaatajad võtsid seda teravmeelset nalja surmtõsiselt ning asusid veel samal õhtul oma raha kulutama ja vahetama.

1996. aastal tegi tollane Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Undusk koos Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Andres Korgiga kaitsepolitseile avalduse, et algatataks kriminaalasi Tallinna linnapea Jaak Tamme ja endise abilinnapea Ivar Lindpere vastu. Kork ja Undusk süüdistasid Tamme ja Lindperet korruptsioonis Tallinna linnale kuulunud korterite erastamisel.[2]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Johannes Undusk (1918–1979) oli Tallinna TSN TK esimees, onupojad Jaan Undusk ja Rein Undusk on kirjandusteadlased.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. http://www.saku.ee/info/juhtimine.html
  2. Kadi Heinsalu "Andres Kork - Rahuliku protestija loomuga" Äripäev, 19.01.2007 (vaadatud 3. novembril 2012)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]