Euro Truck Simulator 2

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Euro Truck Simulator 2
Arendaja(d) SCS Software
Väljaandja(d) SCS Software
Protutsendid Pavel Šebor
Mootor Prism3D[1]
Platvorm(id) Microsoft Windows, Linux, MacOS
Väljalaskeajad
 • Microsoft Windows: 19. oktoober 2012
 • Origin: 23. oktoober 2012
 • Steam: 16. jaanuar 2013
 • Linux: 16. aprill 2013
 • MacOS: 29. jaanuar 2015
Žanr simulatsioonimäng
Mänguviis(id) üksikmäng
Hinnang PEGI: 3
Koduleht

"Euro Truck Simulator 2" on veoautosõidu simulatsiooni mäng. Mängu on arendanud ja väljastanud Tšehhi ettevõtte SCS Software. Selle mängu jaoks arendas SCS endale uue graafikamootori Prism3D.

"Euro Truck Simulator 2" sisaldab seitset tuntud veoautobrändi: Scania, MAN, Volvo, Mercedes-Benz, Renault, Iveco ja DAF. Mäng jõudis turule 19. oktoobril 2012, olles olnud arenduses umbes 33 kuud. Väljalaskeajast saati on mängu aktiivselt edasi arendatud; müügil on 63 lisapakki, millest viis lisapakki täiendavad mängu kaarti. Kriitiliselt on "Euro Truck Simulator 2" väga hästi vastu võetud. 2012. aastal nimetati see aasta simulatsioonimänguks, 2016. aastal autasustati seda kahe Steami auhinnaga ning 2018. aastal oli mäng nominent ühele Steami auhinnale.

Mängu on võimalik mängida 32 keeles, sealhulgas eesti keeles.[2]

Mängitavus[muuda | muuda lähteteksti]

"Euro Truck Simulator 2" on üksikmäng. Alguses peab mängija tegema endale mängusisese kasutaja, mille käigus tuleb inimesel sisestada oma autojuhi ja ettevõtte nimi ning valida sugu, profiilipilt, oma ettevõtte logo ja lemmikveokidisain. Seejärel tuleb mängijal seadistada oma juhtimisseadmed, see tähendab valida, kas mängija kasutab juhtimiseks klaviatuuri, mängupulti või rooli ja pedaali, ning kas sõita automaat- või manuaalkäigukastiga. Järgmisena saab mängija valida oma peakontori asukohta, misjärel on mängijal võimalus läbida mänguõpetus. Kui kõik need protsessid on tehtud, siis algab mängija jaoks nii-öelda veoautojuhikarjäär.

Kuigi mängija alustab ühe garaažiga (see on peakontor), pole mängijal veel piisavalt raha, et osta oma veok, mistõttu tuleb alguses vastu võtta erinevaid juhutöid. Mäng algab kohe esimese juhutööga linnas, kuhu peakontor asetati. Lisaks pole mängijal veel ühtegi erilist oskust. Arendatavaid oskuseid on kokku kuus: ADR (ohtlike kaupade vedu) koolitus, pika vahemaa sõidu, õrnade kaupade veo, kõrgeväärtuslike kaupade veo, viimase hetke tarne ja ökonoomse sõidu oskus. Iga lõpetatud tarne pealt antakse mängijale raha ja kogemuspunkte, mida on vaja uute tasemete saamiseks. Iga uue taseme saavutamisega saab mängija ühe oskuspunkti ning talle avanevad kas uued veokid ja/või uued kujundusvõimalused veokile. Kui mängija saab piisavalt raha kokku kas tööotsadega või laenuvõtmisega, siis on mängijal võimalik oma veok osta ning hakata vedama tarneid oma ettevõtte nimel. Alates uuendusest 1.32 (lisati mängu 17. septembril 2018) saab mängija osta endale veel isikliku haagise, mida ta saab kasutada erinevate tarnete veoks[3]. Linnast linna sõites avastab mängija erinevaid veoautomüügiesindusi ja töötubüroosid. Kui mängijal tekib võimalus osta endale teine veok, siis on võimalik palgata sellele veokijuht, kes hakkab mängija ettevõttele raha teenima ning kes samuti hakkab tasemetes arenema, olles võimeline vedama rohkem ja kaugemale, teenides sellega ettevõttele suuremat kasumit. Mängija saab veel osta lisagaraaže, mida on võimalik seejärel täita veokite ja juhtidega. Iga garaaž on ostes (või alguses saades) väike, see tähendab kolme kohaga, kuhu saab veokeid lisada. Garaažiuuenduse eest makstes saab mängija garaaži kaks lisakohta.

Arendus[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu arendus kestis umbes 33 kuud[4] ning väidetavalt tegeles alguses mängu arendusega ainult viis kuni seitse inimest, hiljem veidi üle kümne.[5]

2010[muuda | muuda lähteteksti]

8. septembril 2010 lõi SCS Software endale ametliku blogi, kus avaldatakse uudiseid ettevõtte tegemiste kohta, sealhulgas ettevõtte mängude arendamise kohta[6]. Samal päeval tuli postitus "Euro Truck Simulator 2" arenduse kohta, kus öeldi, et tegeletakse veoki kujundamise funktsiooniga, mille puhul oli arendajate jaoks oluline veel see, et mäng tunneks ära ka mängijate modifikatsioonidega lisatud kujunduselemendid[7][8][9]. 2010. aasta oktoobri alguses ilmusid blogisse paar pilti, milline näeb veoauto sõitjateruum mängus välja. Nädal aega hiljem anti teada Volvo FH16 sõitjateruumi loomisest, kus kasutati kõrge kvaliteediga pilte, et luua ruum võimalikult täpselt. Samas kirjutati, et konkreetse veoki sõitjateruumi kujundatakse osalt lootuse peal, sest arendajad polnud tolleks hetkeks veel Volvolt litsentsi saanud. Väidetavalt oli varasemate mängudega juba juhtunud olukord, kus autode sõitjateruumid kujundati reaalsete autode järgi mängu jaoks valmis, kuid veoautode ettevõtetelt ei saadud litsentse, mistõttu tuli viimasel hetkel kujundusi muuta. Oktoobri lõpus näidati tööd, mis oli tehtud veoautode väliste mudelite loomisel. Kuigi teatud mänguosad olid üle toodud varasematest mängudest, siis suurem osa mängust oli uus loome.[10] 15. novembril 2010 teatati läbirääkimistest Renault’ga ning avaldati lootust, et lisaks veokite olemasolule mängus võib saada võimalikuks lisada nende veokitele ametlik värvikujundus[11].

2011[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aasta jaanuari lõpus kirjutati SCS-i ametlikus blogis, et töö käib uue graafikamootori (Prism3D) ehitamisega, sealhulgas varjutajate kodeerimisel, millega olla juba pikka aega vaeva nähtud. Uus graafikamootor on blogikirjutise kohaselt võimeline tekitama kõikidele objektidele varje, ilma et mängu jõudlusele see väga aeglustavalt mõjuks.[12] Veebruari alguses räägiti blogis mängus pakutavast võimalusest nii rattaid kujundada kui ka valida autole sobiv šassii. 19. veebruaril 2011 arendajad kirjutasid, et nad valmistavad mängu jaoks suurimat kaarti, mida nad üldse on loonud. 26. veebruari postituses räägitakse blogis morfoloogilise sakitõrje lisamisest mängu. Eesmärk on pakkuda ilusamat mängu ka nendele mängijatele, kes mängivad vanema ja/või nõrgema arvutisüsteemiga. Väidetavalt oli arendajatel mõttes lisada ka supersämplimine, kuid seni pole seda veel tehtud.[13] Märtsi alguses kirjutati tehisintellekti täiustamisest. Väidetavalt oli "Euro Truck Simulator 2" SCS-i jaoks esimene mäng, kus tehisintellektiga tegeles konkreetne programmeerija, samas kui varem tehti n-ö kompromisse liigse töömahu tõttu.[14] Märtsikuus avaldati veel mitu postitust haagiste kujundamisest[15][16][17] ning avaldati lootust, et ühel päeval võib olla võimalik sõita mängus autorongiga[18] (see võimalus lisati ametlikult mängu 17. augustil 2017 uuendusega 1.28.1.3[3]).

6. aprillil 2011 alguses kirjutati blogis, kuidas uus renderdaja võimaldab kasutada kõrge dünaamika ulatust. See oli SCS-i jaoks esimene kord seda kasutada, nii et funktsioon lisati mängu õppimisprotsessi käigus.[19] Paar päeva hiljem lisati blogisse pilte tööst uue, Mercedes-Benzi veoki sõitjateruumiga[20], mille tekstuurist näidati pilte järgmisel kuul[21]. 18. aprillil avaldati postitus veoauto füüsika katsetustest. Postitus sisaldas videot, kus on näha auto füüsikat, kui läbitakse erinevaid takistusradu.[22] Juunikuus on postitused, mis käivad "Euro Truck Simulator 2" kohta, põhiliselt Renault’ veokite sõitjateruumi kujundamise ning veokite üldise kujundatavuse kohta[23]. Sellest kuust alates jääb postituste hulk kuus väiksemaks, sest töö mängu kallal on läinud intensiivsemaks[24]. Kuni 2011. aasta lõpuni leiab mängu kohta peamiselt postitusi, kus on näha edusamme maailma kujundamises, nagu erineva välimusega sillad, tee-ehitus, raudteed; mänguajaga tingitud muutustes, nagu koit, pimedus öösel[25][26][27][28].

Üks postitus detsembris näitab veel seda, kuidas Scania autodele mängus saadakse heli[29].

2012[muuda | muuda lähteteksti]

6. jaanuaril 2012 teatati SCS-i ametlikus blogis, et veokitele tehakse juba viimaseid lihvimisi ning need on ootamas ametlikku heakskiitu, näidates videot veokist MAN TGX ning selle erinevaid kujundatavuse elemente[30]. Kuna suurem osa mängu visuaalsest poolest oli valmis või väga lähedal valmimisele, tutvustati 2012. aasta esimese veerandi jooksul mitmes postituses, mida on mängus veel peale veoautodega sõitmise: näiteks tellimuste valimine, rahaga majandamine, oma ettevõtte ülesehitamine, tasemed ja oskused[31][32][33].

8. veebruaril avaldatud postituses "Letter to the Community"[5] nimetati esimene planeeritud väljalaskekuupäev, see oli 2012. aasta augusti esimene nädal. Tegemist oli loodetava väljalaskeajaga, kuid paraku polnud mäng selleks ajaks piisavalt valmis ning 28. juunil lükati tähtaeg kuu aega edasi, s.o septembrisse, lootuses, et selleks ajaks ollakse testimiste, silumiste ja parandustega valmis[34]. Mõni töö ootas sel ajal samas veel tegemist, nagu numbrimärkide süsteem. Varem kujundati autode tekstuuride loomise käigus ka kohe numbrimärgid, mistõttu igal autol oli üks kindel muutumatu numbrimärk. Mängus "Euro Truck Simulator 2" soovisid arendajad aga nii-öelda dünaamilist numbrimärgisüsteemi, see tähendab, et mäng ise genereeriks igale autole eraldi suvalise numbrimärgi. Selleks vajasid arendajad aga teadmisi sellest, millised on numbrimärkide regulatsioonid igas riigis, mis mängu lisatakse.[35] Septembri alguseks oli see funktsioon valmis[36].

2012. aasta märtsis ja aprillis leidub postitusi Renault’ autodele heli lindistamisest[33][37]. Juuni alguses anti teada plaanist Mercedes-Benz Actrose heli lindistada[38], millest 10. juulil postitati ka video[39].

Augusti viimasel päeval avalikustati blogis uus "Euro Truck Simulator 2" logo ning lisati, et lisaks füüsiliste koopiate müügile on kavatsus lisada mäng ka Steami turule. Selleks kutsusid arendajad mängijaid üles hääletama mängu poolt toona eksisteerinud Steami Greenlight keskkonnas, kus oli vaja saada piisavalt hääli, et Steam lubaks mängu oma keskkonnas müüa.[40]

14. septembril andis SCS oma blogis teada kindlast plaanist mäng 19. oktoobril müügile panna[41]. Ent juba järgmisel nädalal tuli mänguootajatele halbu uudiseid. SCS-i 20. septembri blogipostituses kirjutati, et pärast pikki läbirääkimisi ei ole saadud brändikasutamise litsentse Volvolt ega Mercedes-Benzilt ning läbirääkimised Renault’ga olid lähedal lõppemisele, ilma et midagi kindlat oleks veel teada.[42] Kaks päeva hiljem tuli aga teade, et Renault’ bränd tuleb ikka mängu.[43] Volvo ja Mercedes-Benzi brändid jõudsid mängu pärast väljalaskmist. Volvo lisati koos Ivecoga mängu 6. veebruaril 2013[44] ning Mercedes Benzi bränd lisati mängu kaks aastat hiljem, 26. mail 2015[45]. Halbu uudiseid oli SCS-is veel arengute kohta Steami Greenlight keskkonnas. Eesmärk oli saada mäng seal kümne rohkeima häälehulgaga mängude sekka, kuid postituse tegemise ajal oli "Euro Truck Simulator 2" 41. kohal ning arengumärke polnud näha.[42]

19. oktoobril lasti mäng välja[46] ning samal päeval anti mängule välja ka esimene uuendus[3][47]. 23. oktoobril jõudis mäng videomänguettevõtte EA veebipoodi Origin[48]. Steami jõudis "Euro Truck Simulator 2" 16. jaanuaril 2013[49].

2013. aasta 16. aprillist on olnud võimalik mängu "Euro Truck Simulator 2" mängida ka Linuxi süsteemil[50]. 2015. aasta 29. jaanuarist saati saab mängu mängida veel Mac OS X süsteemi peal[51].

14. novembril 2012 lisati veoautobränd DAF ametlikult mängu[52].

Hinnangud[muuda | muuda lähteteksti]

Kriitikakoonduskeskkond Metacritic näitab "Euro Truck Simulator 2" kohta üldiselt positiivseid hinnanguid. Kriitikute arvustuste keskmiseks on arvutatud 79/100 ning mängijate hinnangute keskmine on 8.7/10 (1165 hinnangu järgi kuupäeval 04.03.2019).[53] Kõige positiivsema arvustuse, hinne 9.5/10, on kirjutanud Travis Huinker videomängumeedia keskkonnas Gaming Nexus. Huinker kiidab mängu lihtsasti mõistetava mängitavuse, kauni ja elava maailma ning realismi ja meelelahutuse sobiva kompromissi eest.[54] Tim Stone on väljaandes PC Gamer kirjutanud, et "Euro Truck Simulator 2" on ootamatult kütkestav, kiites mängu suurust, üldist ilu ja ilmastiku olemasolu ning andes hinnanguks 85/100. Samas Stone kritiseerib, et Kesk-Euroopast kaugemale liikudes, näiteks Inglismaale, muutub mäng ebausutavamaks.[55] Jim Sterling kirjutab Destructoidis, et ta pidas tohutut huvi selle mängu vastu alguses "irooniaks", kuid mängu mängides avastas ta ühel hetkel, kui haaratud ta sellest mängust oli. Sterling nimetab mängu "terapeutiliseks", kuid kritiseerib tehisintellekti, mis pidavat mõnel juhul häirivaid olukordi tekitama.[56]

Väikseima hinnanguskoori, see on 7/10, on andnud mängule Joachim Froholt Norra videomängumeedia keskkonnas Gamer.no. Froholtki väljendab oma üllatust mängu meeldivuses, kui ta oli alustanud "Euro Truck Simulator 2" mängimist halva eelarvamusega simulatsioonimängude suhtes. Kriitikana toob Froholt esile, et kuigi mängus on palju liikumisruumi, soovinuks ta seda veel rohkem, näiteks võimalust Skandinaavias ja kogu Prantsusmaal ringi sõita (mõlemad on lisapakkidega lisatud). Lisaks kritiseerib Froholt veel puudujääke tehisintellektis ja mängu füüsikas, nagu kahju visuaalsuse puudumine.[57]

2012. aasta lõpus nimetas PC Gamer "Euro Truck Simulator 2" aasta simulatsioonimänguks. 2016. aastal kuulutati Steamis välja Steam Awards, mille käigus said keskkonna kasutajad valida kõikide mängude hulgast nominente tavapäratute nimedega kategooriatesse. Kui nominendid kuulutati välja, tuli valida võitja igas kategoorias. "Euro Truck Simulator 2" võitis kategooriates "Sit Back and Relax" ja "I Thought This Game Was Cool Before It Won An Award".[58] 2018. aastal nomineeriti Steam Awardsil "Euro Truck Simulator 2" auhinnale "Most Fun With A Machine", kuid võidu sai tookord "Rocket League".[59]

Lisapakid[muuda | muuda lähteteksti]

Nimi Väljalaskeaeg Kirjeldus
Going East! 20.09.2013 Kaarditäiendus. Lisab mängu 13 linna, sealhulgas Poola ja Tšehhi linnu ning Slovakkia ja Ungari linnad.
Halloween Paint Jobs Pack 24.10.2013 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 värvitööd.
Ice Cold Paint Jobs Pack 10.12.2013 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 värvitööd.
Force of Nature Paint Jobs Pack 04.04.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 värvitööd.
Metallic Paint Jobs Pack 20.05.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 10 värvitööd.
UK Paint Jobs Pack 20.05.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Suurbritannia-teemalist värvitööd.
Irish Paint Jobs Pack 20.05.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Iirimaa-teemalist värvitööd.
Scottish Paint Jobs Pack 20.05.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Šotimaa-teemalist värvitööd.
Flip Paint Designs 29.05.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 11 värvitööd.
Brazilian Paint Jobs Pack 11.06.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Brasiilia-teemalist värvitööd.
Polish Paint Jobs Pack 01.07.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Poola-teemalist värvitööd.
Canadian Paint Jobs Pack 01.07.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Kanada-teemalist värvitööd.
USA Paint Jobs Pack 03.07.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 USA-teemalist värvitööd.
Fantasy Paint Jobs Pack 16.07.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 fantaasiateemalist värvitööd.
High Power Cargo Pack 14.08.2014 Tarnete täiendus. Lisab 7 tarnet, nagu helikopter, jaht, õhukonditsioneerid.
German Paint Jobs Pack 01.10.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Saksamaa-teemalist värvitööd.
French Paint Jobs Pack 10.10.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Prantsusmaa-teemalist värvitööd.
Czech Paint Jobs Pack 24.10.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Tšehhi-teemalist värvitööd.
Christmas Paint Jobs Pack 04.12.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 jõuluteemalist värvitööd.
Raven Truck Designs Pack 08.12.2014 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 aksessuaari, 3 veljekujundust ja 3 värvitööd.
Russian Paint Jobs Pack 23.03.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Venemaa-teemalist värvitööd.
Norwegian Paint Jobs Pack 06.05.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Norra-teemalist värvitööd.
Danish Paint Jobs Pack 06.05.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Taani-teemalist värvitööd.
Swedish Paint Jobs Pack 06.05.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Rootsi-teemalist värvitööd.
Viking Legends 07.05.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 värvitööd.
Scandinavia 07.05.2015 Kaarditäiendus. Lisab mängu 27 Taani, Norra ja Rootsi linna ning 80 veosetüüpi.
Prehistoric Paint Jobs Pack 28.07.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 värvitööd.
Cabin Accessories 30.09.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab palju aksessuaare.
Japanese Paint Jobs Pack 09.11.2015 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 -teemalist värvitööd.
Wheel Tuning Pack 13.04.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab rataste kujundamisvõimalusi.
Hungarian Paint Jobs Pack 19.04.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 5 Ungari-teemalist värvitööd.
Turkish Paint Jobs Pack 19.04.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Türgi-teemalist värvitööd.
Slovak Paint Jobs Pack 04.05.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Slovakkia-teemalist värvitööd.
Italian Paint Jobs Pack 04.05.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Itaalia-teemalist värvitööd.
Spanish Paint Jobs Pack 01.06.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 5 Hispaania-teemalist värvitööd.
Window Flags 08.06.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab esiklaasile asetatavad lipud.
South Korean Paint Jobs Pack 21.06.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Lõuna-Korea-teemalist värvitööd.
Chinese Paint Jobs Pack 21.06.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 6 Hiina-teemalist värvitööd.
Mighty Griffin Tuning Pack 28.06.2016 Veoki kujundamise täiendus.
Austrian Paint Jobs Pack 15.07.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Austria-teemalist värvitööd.
Swiss Paint Jobs Pack 15.07.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Šveitsi-teemalist värvitööd.
Schwarzmüller Trailer Pack 16.09.2016 Tarnete täiendus. Lisab 5 haagist.
Pirate Paint Jobs Pack 19.09.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 8 värvitööd ja 5 aksessuaari.
Finnish Paint Jobs Pack 01.12.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Soome-teemalist värvitööd.
Belgian Paint Jobs Pack 01.12.2016 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 5 Belgia-teemalist värvitööd.
Vive La France ! 05.12.2016 Kaarditäiendus. Lisab 15 Prantsusmaa linna, 13,500 km teid, veoseid, vaatamisväärsusi.
Michelin Fan Pack 10.01.2017 Veoki kujundamise täiendus. Lisab rattaid, 2 värvitööd ja 8 aksessuaari.
Romanian Paint Jobs Pack 20.01.2017 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Rumeenia-teemalist värvitööd.
Australian Paint Jobs Pack 20.01.2017 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Austraalia-teemalist värvitööd.
Dragon Truck Design Pack 02.02.2017 Veoki kujundamise täiendus.
Valentine's Paint Jobs Pack 10.02.2017 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 7 värvitööd ja 1 aksessuaari.
Heavy Cargo Pack 12.05.2017 Tarnete täiendus. Lisab 8 tarnet, mis kaaluvad kuni 60 tonni, ja 2 haagist.
DAF Tuning Pack 18.04.2017 Veoki kujundamise täiendus.
Italia 05.12.2017 Kaarditäiendus. Lisab 19 Itaalia linna, 11,500 km teid, uusi tarneid, vaatamisväärsusi.
Special Transport 13.12.2017 Tarnete täiendus. Lisab 11 tarnet, mis kaaluvad kuni 70 tonni ning mida eskorditakse.
Portugese Paint Jobs Pack 08.06.2018 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Portugali-teemalist värvitööd.
Dutch Paint Jobs Pack 26.07.2018 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Hollandi-teemalist värvitööd.
Space Paint Jobs Pack 21.08.2018 Veoki kujundamise täiendus.
Krone Trailer Pack 17.09.2018 Veoki kujundamise ja haagiste täiendus.
Estonian Paint Jobs Pack 29.11.2018 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 5 Eesti-teemalist värvitööd.
Latvian Paint Jobs Pack 29.11.2018 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Läti-teemalist värvitööd.
Lithuanian Paint Jobs Pack 29.11.2018 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Leedu-teemalist värvitööd.
Beyond the Baltic Sea 29.11.2018 Kaarditäiendus. Lisab üle 24 Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Venemaa linna, üle 13 000 km teid, ronge ja tramme, vaatamisväärsusi.
Goodyear Tyres Pack 02.08.2019 Veoki kujundamise täiendus.
Actros Tuning Pack 04.09.2019 Veoki kujundamise täiendus.
Pink Ribbon Charity Pack 01.10.2019 Veoki kujundamise täiendus. Lisapakk loodi rinnavähi teadlikkuse kuu raames.

SCS on lubanud annetada selle lisapaki müügist saadava tulu organisatsioonidele BCRF ja Alliance of Women with Breast Cancer.

Bulgarian Paint Jobs Pack 05.12.2019 Veoki kujundamise täiendus. Lisab 4 Bulgaaria-teemalist värvitööd.
Road to the Black Sea 05.12.2019 Kaarditäiendus. Lisab üle 20 Rumeenia, Bulgaaria ja Türgi linna, üle 10 000 km teid, vaatamisväärsusi.

[60]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. SCS Software. "Technology". Vaadatud 12.03.2019.
 2. SCS Software. "Support". Vaadatud 12.03.2019.
 3. 3,0 3,1 3,2 SCS Software. "Update". Vaadatud 12.03.2019.
 4. "We have travelled a long way!". SCS Software'i blogi, 16.10.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 5. 5,0 5,1 "Letter to the Community". SCS Software'i blogi, 08.02.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 6. "Welcome to our blog!". SCS Software'i blogi, 08.09.2010. Vaadatud 12.03.2019.
 7. "Lights, horns, beacons, bars, shields, mirrors...". SCS Software'i blogi, 08.09.2010. Vaadatud 12.03.2019.
 8. "Truck customization in ETS 2". SCS Software'i blogi, 18.06.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 9. "ETS2 Truck Customization UI". SCS Software'i blogi, 26.06.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 10. "October 2010". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 11. "Renault Trucks in Euro Truck Simulator 2". SCS Software'i blogi, 15.11.2010. Vaadatud 12.03.2019.
 12. "A small hint of ETS2 tech progress". SCS Software'i blogi, 28.01.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 13. "February 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 14. "Improvements in traffic AI". SCS Software'i blogi, 02.03.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 15. "Trailers". SCS Software'i blogi, 04.03.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 16. "Still trailers". SCS Software'i blogi, 09.03.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 17. "Work-In-Progress: Another trailer". SCS Software'i blogi, 16.03.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 18. "Doubles". SCS Software'i blogi, 25.03.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 19. "To HDR or not to HDR". SCS Software'i blogi, 06.04.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 20. "Another cabin interior under construction". SCS Software'i blogi, 08.04.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 21. "Texturing Actros interior". SCS Software'i blogi, 09.05.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 22. "Truck physics". SCS Software'i blogi, 18.04.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 23. "June 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 24. "Going south". SCS Software'i blogi, 02.07.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 25. "July 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 26. "August 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 27. "September 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 28. "October 2011". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 29. "Truck Sound Recording". SCS Software'i blogi, 18.12.2011. Vaadatud 12.03.2019.
 30. "MAN TGX". SCS Software'i blogi, 06.01.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 31. "January 2012". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 32. "February 2012". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 33. 33,0 33,1 "March 2012". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 34. "Yes, we need more time". SCS Software'i blogi, 28.06.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 35. "Can you help us with ETS2 license plates?". SCS Software'i blogi, 07.08.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 36. "ETS2 vehicle registration plates". SCS Software'i blogi, 07.09.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 37. "April 2012". SCS Software'i blogi. Vaadatud 12.03.2019.
 38. "A very busy week this has been!". SCS Software'i blogi, 02.06.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 39. "Actros sound recording". SCS Software'i blogi, 10.07.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 40. "Steam Greenlight is here!". SCS Software'i blogi, 31.08.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 41. "Final stretch". SCS Software'i blogi, 14.09.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 42. 42,0 42,1 "Development update". SCS Software'i blogi, 20.09.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 43. "Success at eleventh hour". SCS Software'i blogi, 22.09.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 44. "Euro Truck Simulator 2 - update 1.3". SCS Software'i blogi, 06.02.2013. Vaadatud 12.03.2019.
 45. "Get behind the wheel of Mercedes-Benz New Actros right now! Update 1.18 is ready". SCS Software'i blogi, 26.05.2015. Vaadatud 12.03.2019.
 46. "The time is now!". SCS Software'i blogi, 18.10.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 47. "Gold!". SCS Software'i blogi, 03.10.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 48. "Assorted Good News". SCS Software'i blogi, 23.10.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 49. Valve. "NOW AVAILABLE - EURO TRUCK SIMULATOR 2". 16.01.2013. Vaadatud 12.03.2019.
 50. "Public Linux Beta of Euro Truck Simulator 2". SCS Software'i blogi, 16.04.2013. Vaadatud 12.03.2019.
 51. "Euro Truck Simulator 2 now officially on Mac OS X!". SCS Software'i blogi, 29.01.2015. Vaadatud 12.03.2019.
 52. "ETS2 patch 1.2.5". SCS Software'i blogi, 14.11.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 53. "EURO TRUCK SIMULATOR 2". Metacritic. Vaadatud 12.03.2019.
 54. Huinker, Travis. "Euro Truck Simulator 2". Gaming Nexus, 20.11.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 55. Stone, Tim. "EURO TRUCK SIMULATOR 2 REVIEW". PC Gamer, 06.12.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 56. Sterling, Jim. "Review: Euro Truck Simulator 2". Destructoid, 31.01.2013. Vaadatud 12.03.2019.
 57. Froholt, Joachim. "Euro Truck Simulator 2". Gamer.no, 31.10.2012. Vaadatud 12.03.2019.
 58. Barrett, Ben. "The Steam Awards 2016 winners revealed, Euro Truck Sim and GTA V take double prizes". PCGamesN. Vaadatud 12.03.2019.
 59. Timmy the Duck Thief. "Steam Awards 2018: Thank you for your vote!". 12.02.2018. Vaadatud 12.03.2019.
 60. "Downloadable content for Euro Truck Simulator 2". Vaadatud 12.03.2019.