Ernst Schumacher

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ernst Friedrich Schumacher (ka Fritz Schumacher; 16. august 1911, Bonn4. september 1977, rongis Genfi ja Lausanne'i vahel) oli Briti majandusteadlane.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Tema tuntumaid raamatuid on "Small is Beautiful" (1973), mis on valitud Times Literary Supplement’s poolt  peale Teist Maailmasõda ilmunud raamatute hulgas 100 kõige mõjukama raamatu sekka.

Autor sai pealkirja oma õpetajalt Leopold Kohr-ilt, kes oli filosoof ja majandusteadlane ning uuris ja pooldas väikeseid rahvusriike ja oli seetõttu vastu ulatuslikele ühinemisprojektidele nagu Euroopa Liit. Raamatus kutsutakse liigtarbimise lõpetamisele ning oli eeskujuks liikumistele "osta kohalikku" ja "aus kaubandus" (“Buy Locally” , “Fair Trade") olles samal ajal vastu "kasiinokapitalismile" ja raiskavatele ülisuurkorporatsioonidfele. (harpercollins.com/9780061997761/small-is-beautiful/ )

Raamatu alapealkiri on ~majanduse tundmaõppimine juhul kui rahvas oleks (on) oluline. Selles põhjendatakse majanduse detsentraliseerituse vajadust ning väikeste ettevõtete tähtsust. Teos on ökoloogilise majandusteaduse alusteoseid.

Teosed eesti keeles[muuda | muuda lähteteksti]

  • Schumacher, E. F. (1995) Hämmeldunu teejuht. (Tõlkinud Ants Pihlak ja Tiia Rinne.) Tallinn: Tea. (Originaal: A Guide for the Perplexed, 1979.)

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]