Ernest Becker

Allikas: Vikipeedia

Ernest Becker (24. september 1924 Massachusetts6. märts 1974 Vancouver) oli ameerika kultuuriantropoloog ja interdistsiplinaarne teadusmõtleja ja -kirjanik.

Becker sündis Massachusettsis juudi perekonnas. Pärast Teise maailmasõja ajal sõjaväes teenimist, mille vältel ta teenis jalaväes ja osales ühe koonduslaagri vabastamisel, õppis ta Syracuse Universitys New Yorgis. Pärast ülikooli lõpetamist oli ta USA saatkonnas Pariisis haldustöötaja. Oma varastes 30. aastates naasis ta Syracyse'i kraadiõppesse, saades Ph.D. 1960. aastal.

Becker jõudis äratundmisele, et psühholoogiline uurimine jõuab paratamatult tupikuni, millest kaugemale jõudes tuleb appi võtta uskumuste süsteemid. Sellise perspektiivini jõudmine nõuab nii teaduse kui religiooni kasutamist; Sam Keen on arvanud, et Beckeri suurim saavutus oli kurjuseteaduse loomine. Oma sõltumatu mõttega oli Becke viimasel elukümnendil akadeemiline heidik. Üksnes 1974. aastal teose "The Denial of Death" (1973) eest saadud Pulitzeri auhind pani tema panust tunnustama. Selle teose jätk "Escape from Evil" ilmus 1975. aastal.

Teosed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]