Ernest Becker

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ernest Becker (24. september 1924 Massachusetts6. märts 1974 Vancouver) oli ameerika kultuuriantropoloog ning interdistsiplinaarne teadusmõtleja ja -kirjanik.

Becker sündis Massachusettsis juudi perekonnas. Pärast Teise maailmasõja ajal sõjaväes teenimist, mille vältel ta teenis jalaväes ja osales ühe koonduslaagri vabastamisel, õppis ta Syracuse Universitys New Yorgis. Pärast ülikooli lõpetamist oli ta USA saatkonnas Pariisis haldustöötaja. Olles juba 30. eluaastates, naasis ta Syracuse'i kraadiõppesse ja sai Ph.D. 1960. aastal.

Becker jõudis äratundmisele, et psühholoogiline uurimine jõuab paratamatult tupikuni, millest kaugemale jõudes tuleb appi võtta uskumuste süsteemid. Sellise perspektiivini jõudmine nõuab nii teaduse kui ka religiooni kasutamist; Sam Keen on arvanud, et Beckeri suurim saavutus oli kurjuseteaduse loomine. Oma sõltumatu mõttega oli Becker viimasel elukümnendil akadeemiline heidik. Üksnes 1974. aastal teose "The Denial of Death" (1973) eest saadud Pulitzeri auhind pani tema panust tunnustama. Selle teose järg "Escape from Evil" ilmus 1975. aastal.

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]