Mine sisu juurde

Eric Harris ja Dylan Klebold

Allikas: Vikipeedia
Eric David Harris
Sünniaeg 9. aprill 1981
Sünnikoht Wichita, Kansas, USA
Surmaaeg 20. aprill 1999 (suri 18-aastaselt)
Surma põhjus Enesetapp
Tapetute arv 8
Haavatute arv 24 (21 koos Kleboldiga)
Relvad 9 mm karabiin, pumppüss, lõhkeained ja kaks nuga
Dylan Bennet Klebold
Sünniaeg 11. september 1981
Sünnikoht Lakewood, Colorado, USA
Surmaaeg 20. aprill 1999 (suri 17-aastaselt)
Surma põhjus Enesetapp
Tapetute arv 5
Haavatute arv 24 (21 koos Harrisega)
Relvad Poolautomaatne püstol, kaheraudne pumppüss, lõhkeained ja kaks nuga

Eric David Harris (9. aprill 1981 – 20. aprill 1999) ja Dylan Bennet Klebold (11. september 1981 – 20. aprill 1999) olid massimõrvarid, kes tapsid 13 inimest ja haavasid 24 inimest 20. aprillil 1999, Columbine'i Keskkoolis, Columbine Colorados. Nad olid varustatud tulirelvade ning nugadega. Nad olid 12. klassi õpilased selles samas koolis. Koolitulistamist tuntakse Columbine'i veresauna nime all. Harris ja Klebold sooritasid kooli raamatukogus enesetapu, kus nad eelnevalt tapsid 10 oma ohvritest.

Eric Harris

[muuda | muuda lähteteksti]

Harris sündis Wichitas, Kansases. Harrise perekond kolis tihti ümber. Ericu isa Wayne Harris oli õhuvägede transpordipiloot. Ericu ema Katherine Ann Poole oli koduperenaine. Perekond kolis Wayne Harrise erruminekul 1993. aasta juulis New Yorgi osariigist Colorado osariiki. Harrise perekond elas üüritud majutuses Colorados esimesed kolm aastat. Sellel ajal kohtas Eric Dylan Kleboldit. 1998 Harrise perekond ostis Columbine'i Keskkooli lähedusse maja. Ericu vanem vend Kevin käis samal ajal Colorados ülikoolis.

Dylan Klebold

[muuda | muuda lähteteksti]

Klebold sündis Lakewoodis, Colorados. Ta vanemad, Thomas ja Susan Klebold olid patsifistid ja nad käisid mõlema lapsega luterlikus kirikus. Dylan ja ta vanem vend Byron käisid luterliku traditsiooni kohaselt leeris. Dylan on saanud nime ühe kõmri luuletaja järgi. Kodus järgisid Kleboldid mõningaid rituaale, hoidmaks Kleboldi emapoolse vanaisa juudi pärandust au sees.

Columbine'i Keskkool

[muuda | muuda lähteteksti]

Keskkoolis osalesid Harris ja Klebold koolinäidendites, tegelesid videoproduktsiooniga ja olid kooli arvutisüsteemide assistendid. Esimeste koolitulistamiste aruannete kohaselt olid Harris ja Klebold väga ebapopulaarsed õpilased ja kiusatavad. Allikad küll viitavad poiste vastu suunatud kiusamisele, kuid aruandlused nende "väljaheidetu" staatuse üle on ümber lükatud. Algselt teati, et Harris ja Klebold on liikmed isehakanud grupis Trenchcoat Mafia, kuigi tegelikult polnud neil selle grupiga mingit seost. Poisid ei olnud ka 1998. aastaraamatus selle grupi seltskonnafoto peal. Harrise isa väitis, et ta poeg on selle grupi liige, kui ta helistas hädaabisse 20. aprillil 1999. Klebold võttis kooli lõpuballist osa kolm päeva enne tulistamist koos oma klassikaaslase Robyn Andersoniga.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]