Tintini seiklused: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
mõned lingid
Resümee puudub
(mõned lingid)
'''"Tintin"''' ehk '''"Tintini seiklused"''' ('''"Les Aventures de Tintin"''') on koomiksialbumite sari, mille autor on [[Belgium|Belgia]] kunstnik [[Hergé]], kodanikunimega Georges Remi (1907–1983). Remi tuletas kunstnikunime Hergé oma initsiaalidest "R-G", mis kõlab [[prantsuse keel]]es hääldades "Hergé". [[Koomiks]] debüteeris prantsusekeelsena Belgia ajalehe lastelisas "[[Le Petit Vingtième|Le Vingtième Siècle]]" 10. jaanuaril [[1929]]. "Tintini seiklused" koosnevad 23 koomiksialbumist, millest suuremas osas figureerivad samad tegelased ja tegevus toimub erinevates maailma riikides. Pärast Hergé surma ei ole albumite avaldamist jätkatud.
 
Sarja peategelane on [[Tintin]], noor [[Belgia]] ajakirjanik, kes rändab mitmel pool maailmas ja sattub erinevatesse seiklustesse. Teda saadab alati valge karmikarvaline [[foksterjer]] [[Milou]], enamikes raamatutes on ka juhmardlikud siiami kaksikutest politseinikud [[Dupond]] ja [[Dupont]]. Sarja hilisemates raamatutes saab üheks põhitegelaseks ka [[kapten Haddock]] ning [[professor Päevalill]]. Kahes albumis (Seiklus Punasel merel ning Lend 714) on tegelaseks eestlasest lennukipiloot, kelle nimi on originaalraamatutes Piotr Szut.
 
Tintin on üks populaarsemaid Euroopa koomikseid, mille tõlkeid on ilmunud üle 50 keeles enam kui 200 miljonilise kogutiraažiga. [[Steven Spielberg]] ja [[Peter Jackson]] valmistavad ette Tintini seikluste teemalist triloogiat, mis peaks kinno jõudma [[2009]]. aastal.
54 193

muudatust

Navigeerimismenüü