Erinevus lehekülje "Omakirjastuslik tegevus Eestis" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Omakirjastuslik tegevus''' oli [[Eesti]]s peamiselthõlmas eeskätt [[1960. aastad|1960. aastatest]] kuni [[1980. aastad|1980. aastateniaastate]] levinudlõpuni sõltumatutoimunud illegaalset, poliitiliselt sõltumatut kirjastustegevust ehk [[kirjandusomakirjastus]]e väljaandminet.
 
===TaustPoliitiline taust===
 
Nii nagu kogu [[Nõukogude Liit|Nõukogude Liidus]], nii oli ka N Liidu poolt okupeeritud Eestis trükisõnale kehtestatud trükisõnalerange [[tsensuur]] ning kirjastustegevusega tohtisid tegeleda vaid [[Nõukogude Liidu Kommunistlik Partei|kommunistliku partei]] kontrolli all olevad [[kirjastus]]ed.
 
Seetõttu paljundati vajalikku ja huvipakkuvat kirjandust sageliseda enamasti [[kirjutusmasin]]al läbiümber trükkides, kasutades paljunduseks [[kopeerpaber]]i mitmekordselt ümber trükkidesit. Suurema hulga koopiate saamiseks kasutati võimalikult õhukest paberit. KasutatiRakendati ka teksti pildistamist, jast fotograafilist paljundamist. Paljundusmasinad olid tol ajal vähe levinud, need kuulusid tavaliselt asutustele ja neednende olidkasutamine toimus [[KGB]] range kontrollijärelevalve all. Trükikojad ja trükimasinad olid eriti rangelt valvatud.
 
===Eesti omakirjastuse liigid===
===Liigid===
 
====Õppe- ja teaduskirjandus ning esseistika====
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü