Erinevus lehekülje "Viljandi Muuseum" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
pisitoim
P
P (pisitoim)
'''Viljandi Muuseum''' on [[Viljandi maakond|Viljandi maakonna]] [[muuseum]]. Kohamuuseumina tegeletakse eelkõige [[Viljandi]] linna ja maakonna ajaloo, kultuuri, elu-olu ja looduse uurimise, kogumise, säilitamise ning eksponeerimisega.
 
Maakonnamuuseumide hulgas on Viljandi Muuseum üle 100 000 säilikuga kogu üks suuremaid. Muuseumis on ka lugemissaal, regulaarselt vahetuvad näitused ja toimuvad erinevad üritused õppetundidest näitemängudeni.
 
Muuseumi näitusemaja asub [[18. sajandisajand]]i apteegihoones [[Kindral Laidoneri plats]]i serval. Muuseumi püsiekspositsioon paikneb kahel korrusel ning annab ülevaate [[Viljandimaa]] loodusest ning ajaloost [[muinasaeg|muinasajast]] [[20. sajand]]i keskpaigani.
 
==Muuseumi ajalugu==
Viljandi muuseumMuuseum sai alguse [[1878]].–[[1879]]. aastal [[Viljandi ordulinnus | Viljandi lossivaremetes]] toimunud arheoloogilistest kaevamistest. [[1881]]. aastal asutati kaevamisi korraldanud komitee (Ausgrabungscomité) baasil [[Viljandi Kirjanduslik Selts]], millest sai muuseumi hoidja. Praegusse hoonesse koliti [[1942]]. aastal.
 
==Välislink==
89 002

muudatust

Navigeerimismenüü