Põhjarannik (ajaleht): erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
pisitoim, "keeletoimeta" maha
Resümee puudub
(pisitoim, "keeletoimeta" maha)
{{keeletoimeta}}{{ToimetaAeg|kuu=november|aasta=2007}}
''Põhjarannik'„Põhjarannik“''' (PR) on [[1990]]. aastast [[Ida-Viru maakond|Kirde-Eestis]] ilmuv päevaleht, mille toimetus asub [[Kohtla-Järve]]l. PeatoimetajaksPeatoimetaja on [[Kaie Nagelman]], tegevtoimetajakstegevtoimetaja [[Erik Gamzejev]]. Venekeelse väljaande "''Северное побережье''" tegevtoimetaja on [[Erik Kalda]].
 
„Põhjarannik“ ilmub viis korda nädalas teisipäevast laupäevani nii eesti kui vene keeles. ArgipävitiArgipäeviti ilmub ajaleht kaheksaküljelisena ja trükitakse Trükikojastrükikojas "Trükis". Laupäevane ajaleht trükitakse trükikojas Kroonpressis ja on"Kroonpress" osaliselt värvitrükis koos nädalalõpulisaga "Laupäev" ja TV-kavaga.
==Ajalugu==
[[13. veebruar|13.02.]]il [[1945]] hakkas Kohtla-Järvel ilmuma ajalehtede "[[Rahva Hääl]]" ja "[[Sovetskaja Estonija]]" lisaleht "'''Rohkem Põlevkivi'''", mis oli praeguse "Põhjaranniku" eelkäija. Selle esimeses numbris kirjutati põhiliselt haridusest ja spetsialistide vajadusest põlevkivitööstusega seotud piirkonna jaoks.
 
Aastatel [[1960]] kuni [[1990]] ilmus ajaleht "[[Leninlik Lipp]]", mis oli tekkinud ajalehtede "[[Kaevur (ajaleht)|Kaevur]]" ja "[[Sotsialismi tee]]" ühendamisel. Venekeelse väljaande nimeksnimi oli "''Ленинское Знамя''".
 
== Välislink ==
* [http://www.pohjarannik.ee/ Koduleht]
* [http://rus.pohjarannik.ee/ Koduleht vene keeles]
 
[[Kategooria: Eesti ajalehed]]
 
[[ru:Северное побережье (газета)]]
5078

muudatust

Navigeerimismenüü