Erinevus lehekülje "Fraternitas Viliensis" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Idee algatajaks oli EÜSi vilistlane [[Villem Reiman]], kes [[1888]]. aasta kevadel korporatsioonina ülesastumise küsimuse tõstatas.[[3. mail 1888]] esitati Reimani ettepanek EÜSi koosolekule, kuid läbirääkimised lükati edasi.
 
[[22. veebruar]]il [[1890]] peetigi]] korporatsiooni asutajate koosolek. Nimeks otsustati võtta Fraternitas Viliensis, värvideks sini-must-valge.[[Chargiertenconvent]]ilt (Ch!C!) tuli jaatav vastuvõtmiseotsus. [[9. septembril 1888]] peeti korporatsiooni koosolekut, kus valiti eestseisus, mis koosnes: senior [[Oskar Kallas]], I kirjatoimetaja E. Linde ja II kirjatoimetaja K. Koppel.
 
11. novembril 1890 jättis Liivimaa õppeoringkonna kuraator [[Nikolai Lavrovski]] korporatsiooni asutamise kinnitamata. Kuraator Lavrovski ei soovinud enam uute korporatsioonide asutamist, sest need tegelesid tema arvates poliitikaga.
 
27.veebruaril 1891 teatas korp! Fraternitas Viliensis Ch! C!–le, et kuna nad kuraatori kinnitust ei saanud, lähevad nad laiali ning jätavad endale õiguse nimele, vapile ja värvidele. Lühike kiri lõppes teatega, et allakirjutanud garanteerivad enne ja garanteerivad ka tulevikus Burschen–Comment'üld[[kommaan]]i.
 
==Asutamiskatsed 20. saj. alguses==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü