Piret Voolaid: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
 
 
==Töö==
1993. aastal asus tööle Teaduste Akadeemia Eesti Keele ja Kirjanduse Instituudi folkloristika osakonnas vanemlaborandina. Aastatel 2000–2005 oli [[Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond|Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonnas]] assistent, aastatel 2005–2012 teadur. Alates 2011. aastast jakirjadeajakirjade Mäetagused: Hüperajakiri ja Folklore: Electronic Journal of Folklore ülevaatetoimetaja. Aastast 2013 töötab ta Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonnas vanemteaduri ametikohal, alates 2016. aasta aprillist täidab ta lisaks [[Eesti-uuringute Tippkeskus]]e tegevjuhi ülesandeid.
 
==Looming==
On jaganud trükisõna ja meedia vahendusel laiemale üldsusele teadmisi vanasõnade, kõnekäändude ja mõistatuste kohta, sihiga toetada tänapäevase eesti keele loomingulist potentsiaali ja rikastada sõnavara. Tõsiteaduslike käsitluste kõrval kuuluvad Piret Voolaiu tööde hulka lastele, noortele ja laiemale üldsusele suunatud populaarteaduslikud kogumikud, mängulised kaardipakid sarjast "Head eesti ...", samuti pidevad lühifolkloorialased raadioesinemised, nt Vikerraadio saadetes "Huvitaja" ja "Keelesaade", populaarteaduslikud artiklid ajalehtedes ja ajakirjades.
On löönud kaasa Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudi eesti ja rahvaluule osakonna folkloristika õppekavas, pidanud külalisloenguid folkloori lühivormidest, internetifolkloorist, juhendanud magistrante ja oponeerinud lõputöid.
Ta on korraldanud hulgaliselt nii riigisiseseid kui rahvusvahelisi teaduskonverentse, on olnud mitmete suurte üleriigiliste laste- ja noortepärimuse kogumisaktsioonide korraldaja (nt 2007 - üleriigiline koolipärimuse kogumisvõistlus; 2011 - üle-eestiline lasteaiapärimuse kogumisvõistlus; 2021 - koolipärimuse kogumisvõistlus Kanada eestlastele). AastaidOn aastaid korraldanud (lasteaia)õpetajatele suunatud koolituspäevi (vt www.folklore.ee/kp/lp).
 
===Koostatud andmebaasid===
*2015−... Rahvusvahelise Etnoloogia ja Folkloori Seltsi SIEF (Société Internationale d´Ethnologie et de Folklore) liige
*2015−2018 Eesti Kirjandusmuuseumi teadusnõukogu liige
*2021−2023 Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali nõukogu liige
 
==Tunnustus==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü