Rakvere Linnavalitsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Parandus)
Resümee puudub
 
[[Rakvere linnapea|Linnapea]] ja [[abilinnapea]]<nowiki/>de ametikohad on poliitilised, linnavalitsuse ametnike ja töötajate ametikohad on apoliitilised. Rakvere linnavalitsus oli varem 5–7 liikmeline, aastast 2019 on neljaliikmeline.
 
[[2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimised|2017. aasta KOV valimiste]] järgselt moodustasid koalitsiooni [[Reformierakond]], [[Isamaa (erakond)|Isamaa]] ja [[Keskerakond]]. 2019. aasta septembri lõpus avaldas volikogu umbusaldust reformierakondlasest linnapeale [[Marko Torm]]ile. Uue koalitsiooni lepingu sõlmimisid 1.oktoobril 2020 Keskerakond, Isamaa ja [[Sotsiaaldemokraatlik Erakond]]. Lepingu alusel moodustati linnavalitsus, mille praegused liikmedliikmeteks onolid:
*Rakvere linnapea [[Triin Varek]]
*Abilinnapea [[Kert Karus]]
*Abilinnapea [[Andres Jaadla]]
*Abilinnapea [[Laila Talunik<ref name="koosseis">[https://rakvere.kovtp.ee/linnavkoosseis Linnavalitsuse koosseis]</ref>].
 
[[2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimised|2021. aasta KOV valimiste]] järel sõlmisid Isamaa ja Keskerakond 20. oktoobril 2021.a koalitsioonilepingu. Linnavalitsus kinnitati ametisse 26. novembril toimunud linnavolikogu istungil. Moodustatud linnavalitsuse liikmeteks on:
*Rakvere linnapea Triin Varek
*Abilinnapea Kert Karus (linnamajandus)
*Abilinnapea [[Neeme-Jaak Paap]] (elamu- ja energiamajandus, ettevõtlus, turism)
*Abilinnapea [[Laur Kaljuvee]] (haridus, noorsootöö ja kultuur)
*Linnavalitsuse liige Tõnis Pruler<ref name="koosseis">[https://rakvere.kovtp.ee/linnavkoosseis Linnavalitsuse koosseis]</ref>.
 
Rakvere linnavalitsuse struktuuriüksused on linnakantselei, osakonnad ja osakondadele alluvad teenistused. Linnakantselei ülem on [[linnasekretär]].
*[[Rakvere linnavolikogu]]
*[[Rakvere linnavolinike loend 2017]]
*[[Rakvere linnavolinike loend 2021]]
 
==Viited==
*[https://rakvere.kovtp.ee/uldinfo Rakvere linnavalitsus kodulehel]
*[https://www.err.ee/989197/rakvere-volikogu-valis-linnapeaks-triin-vareku Volikogu valis uueks linnapeaks Triin Vareku]
*[https://www.delfi.ee/artikkel/94883467/rakveres-tehti-kompromisse-juba-oosel-lepiti-kokku-et-linnapea-jaab-samaks-valimised-voitis-aga-hoopis-isamaa Rakveres tehti kompromisse]
 
*[https://www.err.ee/1608376310/isamaa-ja-keskerakond-jatkavad-rakveres-voimul-ilma-sotsideta Isamaa ja Keskerakond jätkavad võimul]
 
[[Kategooria:Rakvere]]

Navigeerimismenüü