Julie Andrews: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
{{vikinda}}
[[Pilt:Mary Poppins2.jpg|pisi|Julie Andrews 1964 Mary Poppinsi rollis]]
'''Dame Julie Andrews''' (sünninimi '''Julia Elizabeth Wells'''; sündinud [[1. oktoober|1. oktoobril]] [[1935]] [[Walton-on-Thames]]is) on [[inglased|inglise]] näitleja, laulja ja kirjanik. Tema tööd on tunnustatud [[Oscar]]i (parim naisnäitleja filmis [[Mary Poppins (film)|muusikalis "Mary Poppins"]]), [[Emmy]] ja [[Grammy]]ga.
 
KogusTa kogus palju kuulsust [[muusikal|muusikalidega]] "[[Minu veetlev leedi]]",muusikalfilmidega "[[Mary Poppins (film)|Mary Poppins]]" (1964) ja "[[Helisev muusika (film)|Helisev muusika]]" (1965).
 
== Elukäik ==
1947. aasta detsembris saadeti üks filmiproov stuudiole [[Metro Goldwyn Mayer]], ent sealt vastati, et tüdruk on liiga kõhnuke ja ebafotogeeniline. Sellest hoolimata sai Julie tuntuks kui "Inglismaa noorim laulufenomen" ja ta esines edukalt nii lavadel kui ka raadioprogrammides.
 
Lauljatarile anti peaosa pantomiim-muusikalis "[["Cinderella"]]".
 
Kui ameerika produtsent [[Cy Furer]] nägi Julie Andrewsi Londoni lavastuses "Boyfriend" (1953–1954), tegi ta näitlejatarile ettepaneku sama osa mängida uue trupiga ka Broadwayl. Julie keeldus, sest ta ei tahtnud kodust lahkuda, pealegi oli temast saanud pere ülalpidaja. Tüdruku pärisisa aga õhutas teda minema: igal juhul annaks töö ookeani taga uusi kogemusi juurde. Julie nõustus võõrsil olema vaid aasta. Ühendriikides tegi Julie ka teledebüüdi, mängides koos [[Bing Crosby]]ga [[Maxwell Anderson]]i "High Tori" muusikalises variandis.
Seejärel esitas Julie nimiosa otseülekandena esitatud telelavastuses "Tuhkatriinu" (1957) ning abiellus noorpõlvekallima, kostüümi- ja lavakunstniku Tony Waltoniga. Neil sündis tütar Emma Kate.
 
Pärast Julie Andrewsi nägemist kuninganna Guinevere'ina muusikalis "Camelot" (1960), kus tema partneriks oli kangekõva naistemehena tuntud [[Richard Burton]], pakkus [[Walt Disney]] näitlejatarile esimese filmirolli.
 
Juliele pakuti rolli muusikalfilmis "[[Mary Poppins (film)|Mary Poppins]]", kuid Julie ei uskunud, et sobib filmi. Walt meelitas teda, kutsus isegi koos endaga [[Disneyland]]i ning demonstreeris oma võlumaailma, mistõttu Julie lõpuks alistus ja võttis rolli vastu.
 
Õigupoolest oli "Mary Poppins" (1964) teatud mõttes lohutuseks, et Julie Andrews ei saanud rolli [[Minu veetlev leedi (film)|"Minu veetleva leedi"]] (1963) filmiversioonis.
"Mõistan nüüd paremini, miks mind "Leedisse" ei valitud. Neile oli vaja "nime", mis kindlustaks filmile edu. Audrey Hepburn oli selleks ideaalne variant (ehkki ta ei osanud laulda ja seda tegi tema eest Marnie Nixon – I.K.), mina oliolin tuntud aga ainult kui Broadway näitlejatar. Õnneks tuli "Poppins" vahetult pärast seda ja ma ei osanud erilist pettumust tunda. Vaid hiljem olen vaikselt kurtnud."
 
"Minu veetlev leedi" oli nomineeritud aasta hiljem igas suuremas Oscari kategoorias, välja arvatud parim naisnäitleja. Selle kuldkujukese sai endale aga Julie Andrews imepärase Mary Poppinsi rolli eest. See oli justkui väike kättemaks.

Navigeerimismenüü