Vampiiride tants: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
 
Pärast maailma esmaettekannet kirjutati ümber esimese vaatuse üks sõlmstseene, milles Sarah põgeneb kõrtsist krahvi lossi. Kui esialgselt juhtus see üksnes abstraktse tantsunumbrina, siis hiljem muudeti see Sarah' unistuseks kesköisest ballist – kiiresti vahetuv lavakujundus, võimas [[gospel]]lik kooriosa ning Sarah' osatäitjalt suurt vokaalselt suutlikkust nõudev aaria on selle stseeni muutnud muusikali üheks tipphetkeks. Juhtus nii, et see osa muusikalist kanti esmakordselt publiku ees ette just [[Tallinn]]a produktsioonis.
 
Autorid on muusikali lavatee jooksul muutnud muusikaliste numbrite järjekorda. Kui Alfredi esitatav armastusaaria "Sarah'le" kõlas algusaegadel teise vaatuse lõpuosas, mil noormees on pistnud rinda paljude katsumustega oma armastatu päästmiseks vampiiri küüsist, siis nüüd kõlab see laul teise vaatuse alguses - tõotusena enne päästeretkele asumist.
 
Paljud muusikalis kõlavad meloodiad või fragmendid nendest on üle võetud helilooja Jim Steinmanni varasematest teostest, mida on lisaks Bonnie Tylerile esitanud esitanud näiteks [[Taylor Dayne]], [[Meat Loaf]] jt. Muusikali avamäng on Steinmanni varem plaadistatud sümfoomniline teos "The Storm".
 
Peatselt pärast mänguaja lõppu [[Viin]]is aastal [[2000]] suri südameataki tagajärjel muusikali esimene peaosaline [[Steve Barton]], kelle võimas hääl kõlab "Vampiiride tantsu" esimestel saksakeelsetel plaadistustel.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü