Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeerium: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Sisejulgeolkumenisteerium jaotub suures plaanis ministeeriumi osakondadeks ja ministeeriumile allasutusteks.
=Allasutused ja ülesannete jaotus=
*Küberturvalisuse- ja Taristuturvalisuse AmetTaristuturvalisuseamet (ingl Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA), mille ülesandeks on sidevõrkude ning objektiturvalisuse tagamine.
*Ameerika Ühendriikide Tolli- ja Piirikaitseamet (United States Customs and Border Protection (CBP)), mille ülesandeks on tollimine ning piirikaitse maismaapiiril sadamatest ja lennujaamades. Samuti kaitseb CBP maismaapiire.
*Ameerika Ühendriikide Rahvastiku- ja Immigratsiooniteenistus (U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS)), mille ülesandeks on seadusliku immigratsiooni organiseerimine ning rahvastikuarvestuse pidamine.
*Föderaalne Hädaolukorra agentuur (Federal Emergency Management Agency (FEMA), mille ülesandeks on aidata ja toetada osariike loodus- ja tehnoõnnetuste tagajärgede leevendamisel.
*Ameerika Ühendriikide Merepiirivalve (United States Coast Guard (USCG), mille ülesandeks on merepiiride valve ning merepääste väljaspool osariikide päästeteenistuste võimekust.
*Ameerika Ühendriikide Tolli- ja Immigratsioonikontrolliamet (United States Immigration and Customs Enforcement (ICE), mille ülesandeks on võitlus salakaubanduse ning ebaseadusliku immigratsiooniga.
*Ameerika Ühendriikide Salateenistus (United States Secret Service (USSS), mille ülesanneteks on võitlus majanduskuritegevusega, tähtsate isikute kaitseisikukaitse, salateenistuse kaitse alla määratud objektide kaitse ning spetsiaalset tähelepanu nõudvate sündmuste turvalisuse tagamine (näit riigipeade kohtumised).
*Transpordi Julgeoleku Administratsioon (Transportation Security Administration (TSA), mille ülesandeks on transpordi strateegilise turvalisuse tagamine.
== Juhid ==
906

muudatust

Navigeerimismenüü