Põhjaekspeditsioon: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
 
38. rida: 38. rida:
}}
}}


'''Põhjasõjaretk''' (lihtsustatud hiina: 国民革命军北伐; [[hiina keel|hiina]]: 國民革命軍北伐; [[pinyin]]: Guómín gémìng jūn běi fá) oli aastatel 1926–1928 toimunud [[Guomindang]]i sõjaretk, mida juhtis generalissimus [[Jiang Jieshi]]. Peamised eesmärgid oli kogu [[Hiina]] ühendamine oma kontrolli alla, mille tegemiseks tuli kukutada võimult [[Beiyangi valitsus]] ja alistada kohalikud sõjasalgad. Retk viis [[Hiina taasühendamine|Hiina taasühendamiseni]] aastal 1928 ja Nanjingi valitsuse võimuletulekuni.
'''Põhjasõjaretk''' (lihtsustatud hiina kirjas 国民革命军北伐; [[hiina keel]]es 國民革命軍北伐; [[pinyin]]is ''guómín gémìng jūn běi fá'') oli aastatel 1926–1928 toimunud [[Guomindang]]i sõjaretk, mida juhtis generalissimus [[Jiang Jieshi]]. Peamised eesmärgid oli kogu [[Hiina]] ühendamine oma kontrolli alla, mille tegemiseks tuli kukutada võimult [[Beiyangi valitsus]] ja alistada kohalikud sõjasalgad. Retk viis [[Hiina taasühendamine|Hiina taasühendamiseni]] aastal 1928 ja Nanjingi valitsuse võimuletulekuni.


[[Kategooria:20. sajand Hiinas]]
[[Kategooria:20. sajand Hiinas]]

Viimane redaktsioon: 21. september 2021, kell 14:22

Põhjaekpeditsioon
Osa Hiina kodusõjast
Toimumisaeg 1926–1928
Toimumiskoht Lõuna- ja Põhja-Hiina
Tulemus
Osalised
Rahvuslik valitsus Beiyangi valitsus
Väejuhid või liidrid
Chiang Kai-shek
Feng Yuxiang
Li Zongren
Bai Chongxi
He Yingqin
Yan Xishan
Cen Chunxuan
Mao Zedong
Deng Xiaoping
Du Xigui
V.K. Wellington Koo
Zhang Zuolin
Wu Peifu
Sun Chuanfang
Jõudude suurus
u 250 000 u 800 000

Põhjasõjaretk (lihtsustatud hiina kirjas 国民革命军北伐; hiina keeles 國民革命軍北伐; pinyinis guómín gémìng jūn běi fá) oli aastatel 1926–1928 toimunud Guomindangi sõjaretk, mida juhtis generalissimus Jiang Jieshi. Peamised eesmärgid oli kogu Hiina ühendamine oma kontrolli alla, mille tegemiseks tuli kukutada võimult Beiyangi valitsus ja alistada kohalikud sõjasalgad. Retk viis Hiina taasühendamiseni aastal 1928 ja Nanjingi valitsuse võimuletulekuni.