Erinevus lehekülje "PROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suurus jäi samaks ,  3 kuu eest
P
resümee puudub
P
 
'''PROM''' (lühend inglise keele sõnadest ''Programmable Read-Only Memory'') on ühekordselt programmeeritav [[pooljuhtmälu]], millesse kord salvestatud andmed säilivad püsivalt. Erinevalt algsest mask-ROMist, mida programmeeris tootja, saab PROMi programmeerida (sellesse andmeid kirjutada) kasutaja.
 
PROM kujutab endast [[pooljuht]]kristallil paiknevat ristuvatest rea- ja veerujuhtmetest (-liinidest) võrku ehk [[maatriks]]it, mille igasse ristumiskohta – mälupessa – on ühendatud [[diood]]i või [[transistor]]i [[pn-siire]] ja sellega järjestikku metallist (või amorfsest ränist) sulavriba. Niisuguses pälupesasmälupesas on bitiväärtus 1. Selleks et programmeerimisel kirjutada mälupessa 0, lastakse sulavribast läbi piisaval tugeva [[elektrivool]]u impulss, mis selle riba ära sulatab (või aurustab). Neid katkestatud ühendusi pole enam võimalik taastada. Seega oli võimalik ainult ühekordne prograrameerimine (OTP, ''One Time Programmable'').
 
Andmete lugemiseks antakse vastava pesa juhtmetele pinge (see on palju madalam kui programmeerimisel). Kui selle tulemusena läbib ahelat vool, registreeritakse väljundis 1, kui mitte, siis 0.

Navigeerimismenüü