Arutelu:Suurbritannia: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P (Neptuunium teisaldas lehekülje Arutelu:Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik ümbersuunamise Arutelu:Suurbritannia asemele)
 
:Minu meelest see nii ei ole, kõnekeeles seda nime suurt ei kasutatata. Kas see väide on äsja tekkinud? [[Kasutaja:Andres|Andres]] ([[Kasutaja arutelu:Andres|arutelu]]) 26. august 2018, kell 13:49 (EEST)
 
Liitun esimese seisukohaga, et Suurbritannia on saar ja mitte riik. Kunagi oli küll selline riik nagu Suurbritannia, kuid tänase riigi nimi on Ühendkuningriik või Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriik. Eriti morjendav on, et järjest enam kasutavad ka nt teleajakirjanikud selle saare nime valesti, riigi nimena. Kui nii edasi läheb, siis kinnistub see varsti rahva mälus ja siis pole enam midagi teha. Mina aga teeks ettepaneku kiiremas korras viki artiklis igalt poolt Suurbritannia riiginimena eemaldada. Tänapäeval pöörduvad inimesed tihti esimese asjana info saamiseks vikipeedia poole, mistõttu on eriti oluline teadvustada siinsete väidete korrektsuse olulisust. Tänan lugemast!
 
==[[Euroopa Liidu õigus|ELi õigus]]==
Kas ei ole mitte nii, et, muust rääkimata, [[Euroopa Liit|kuhugi sisse astudes]] ja [[Euroopa Liidu õigus|selle koha õigust üle võttes]] tuleks üle võtta ka kehtiv (loe: ametlik) sõnavara (''cf.'' [http://publications.europa.eu/code/et/et-370100.htm 7.1. Riigid // 7.1.1. Kasutusel olevad nimetused ja lühendid]).—Pietadè 26. august 2018, kell 13:58 (EEST)

Navigeerimismenüü