Erinevus lehekülje "Goldie" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Robot: süntaksiparandus
P
P (Robot: süntaksiparandus)
 
1988. aastal oli Price mõnda aega [[USA|Ameerika Ühendriikides]], kus tegeles grafitiprojektidega ning müüs [[New York|New Yorgis]] ja [[Miami]]s kuldseid hambaaksessuaare. Suurbritanniasse naastes jätkas ta kuldsete hambakatete müümist.<ref name="Allmusic" /> Tihti arvatakse, et sealt on pärit ka hüüdnimi Goldie. Kuid pigem on põhjus selles, et ''b-boy'' päevil kasutati tema kohta rastapatside tõttu nime Goldilocks, ja hiljem, kui tal rastapatse enam polnud, lühenes ka hüüdnimi.
==Muusikaline tegevus==
1991. aastaks tundis Price suurt huvi briti ''breakbeat''i skeene vastu ja ta toonane tüdruksõber DJ Kemistry tutvustas teda [[4hero]]na tuntud ''jungle''{{'}}i ning trummi ja bassi valdkonnas teedrajavale duole Dennis 'Dego' McFarlane'ile ja Mark 'Marc Mac' Clairile.<ref name="Allmusic" /> Price tegutses seejärel 4hero [[plaadifirma]]s Reinforced, tehes disainitööd ja suheldes artistidega.
 
1992. aastal tegi Price häält [[island]]i grupi Ajax Projecti loos "Ruffige",<ref name="e51tb" /> misjärel võttis ta sõna ''rufige'' kasutusele ühe oma aliasena ('''Rufige Cru/Kru''').<ref name="zVOTj" /> Rufige Kru aliast on Price kasutanud koostööprojektide raames. Näiteks on ta selle nime all koostööd teinud selliste trummi ja bassi produtsentidega nagu Technical Itch, Heist, Cujo, Danny J, [[Doc Scott]] ja Rob Playford.
1992. ja 1993. aastal andis Price plaadifirma Synthetic Hardcore Phonography alt välja mitu lugu (teiste seas näiteks "Terminator", "Angel" ja "You & Me"), kasutades varjunime Metalheadz. 1994. aastal asutas Price oma plaadifirma Metalheadz.<ref name="sdGof" />
 
Plaadifirma asutamisele järgneval aastal tuli välja Goldie esimene stuudioalbum "Timeless", mis tõusis oma avanädalal briti albumimüügi edetabeli seitsmendale kohale.<ref name="R1oSY" /> Goldie segas seal ''jungle''{{'}}ile omaseid ''breakbeat''i rütme ja bassiliine orkestrimuusika tekstuuride ja souli-lauljanna [[Diane Charlemagne]]'i vokaaliga. Albumi nimilooks oli 21 minuti pikkune sümfooniline seade. Albumil olnud lugu "Inner City Life" jõudis briti singlimüügi edetabeli 39. kohale.
 
1998. aastal tuli välja Goldie teine album "Saturnz Return". Albumi avalugu "Mother" on tund aega vältav orkestraalne trummi ja bassi pala. Albumil astusid üles ka [[David Bowie]], [[Noel Gallagher]] ja [[KRS-One]].
*Goldie – "The Journey Man" (2017)
==Viited==
{{viited|1=2|allikad=
<ref name="Allmusic">[http://www.allmusic.com/artist/goldie-mn0000672498/biography Goldie] AllMusic.</ref>
<ref name="uwpPx">[http://www.nndb.com/people/855/000086597/ "Tracking the entire world"]. NNDB.</ref>
36 912

muudatust

Navigeerimismenüü