H. P. Lovecraft: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
PResümee puudub
PResümee puudub
| sugulased =
<!-- -->
| allkiri = File:Lovecraft signature.svg
| koduleht =
| moodul =
 
==Elulugu==
 
Ta sündis Ameerika Ühendriikides [[Rhode Island]]i osariigis [[Providence]]'i linnas, Angelli tänava majas nr 94 (praegu 454). Ta oli imelaps ja põdes noorena palju. Elu jooksul elas ta mitmel pool, aga tuli Providence'i tagasi. Lovecraft suri [[vähktõbi|vähki]].
 
==Teosed==
 
Suure edu puudumise tõttu ei kirjutanud ta ühtegi väga pikka lugu. Ta oli sunnitud [[süžee]] osas kirjastajatele järele andma. Lovecrafti tuntuimad teosed on novell "Cthulhu kutse" (''Call of Cthulhu''), "Vari Innsmouthi kohal" (''Shadow over Innsmouth'') ja jutustus "Charles Dexter Wardi juhtum" (''Case of Charles Dexter Ward''). Ta kirjutas ka [[astronoomia]]- ja [[kirjandus]]alaseid teoseid, kuid need ei toonud talle laiemat tuntust.
 
 
===Eesti keeles ilmunud teosed===
 
"Pimeduses sosistaja" ([[1996]]) on lühijutukogumik, millesse kuuluvad:
# "Kõrvalseisja"
 
==Temaatika==
 
H. P. Lovecrafti teosed käsitlevad peamiselt tähtedelt tulnud [[deemon]]ite Muistsete (inglise ''Old Ones'') ning kaugemal kosmoses olevate Väljaspoolsete Jumalate (inglise ''Outer Gods'') [[kultus|kultust]] ja mõnel määral surnute elluäratamist. Eelpoolnimetatud üleinimlikud olendid pole heatahtlikud, aga ei taha ka tingimata kogu inimkonda hävitada. Need, kes neid välja kutsuvad või teenivad, langevad tavaliselt hullumeelsusesse või surevad.
 
124 782

muudatust

Navigeerimismenüü