Fail: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 102 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
P (Tühistati kasutaja 82.131.18.23 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Iifar.)
Märgis: Tühistamine
Resümee puudub
'''Fail''' (inglise keeles ''file'') on nimeline ja ühtse terviku moodustavate andmete kogum, mis on salvestatav, loetav, kopeeritav ja kustutatav arvuti välismälust. Faile võib avada, muuta ja kopeerida lõpmatult palju kordi.<ref name="Fail">[http://kn.eki.ee/?Q=fail Fail] - kn.eki.ee e-keelenõu. Kasutatud 19.03.2018</ref> Failidesse informatsiooniandmete salvestamine on sama naguanaloogne sõnade kirjutamine paberilpaberile. Failidega töötamine toimub üldjuhul [[Operatsioonisüsteem|operatsioonsüsteemide]] abil.
 
On olemas palju erinevaid failitüüpe, iga tüüpi kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Fail võib olla loodud selleks, et salvestada pilte, kirjalikukirjalikke sõnumeid, videodvideoid, [[arvutiprogramm]]e ja muid andmeid. Mõned failitüübid saavad salvestadasisaldada korraga kakskahte või enamenamat andmete tüüpi, näiteks arhiivifailid, mis võivad sisaldada pildi-, video- ja tekstifaile.<ref name="Fail2">[http://study.risk.ee/arvuti/failihaldus/ Failihaldus] - study.risk.ee. Kasutatud 19.03.2018</ref>
 
Kuna arvutiteskaasaegsete personaalarvutite välismälus (kõvaketastel) on harilikult väga palju faile (tuhandedsadu tuhandeid või isegi rohkem), siis pannakseon need pandud gruppidesse – kaustadesse, mida kasutaja saab omaduste järgi sorteerida. Igale failile on antud nimi, mis lihtsustabmille failiabil leidmistfail kaustasleitakse.
 
==Ajalugu==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü